Známe pravidla LanCraft Cosplay soutěže

V minulosti jsme vás již informovali o novince chystané pro letošní LanCraft - Cosplay soutěži o 100.000 Kč. Jelikož se jedná o první akci tohoto rozměru u nás, po oznámení soutěže admin tým LanCraftu pilně pracoval na kompletních pravidlech, která dnes představil na svém webu.

LanCraft Cosplay

LanCraft Cosplay FOTO: LanCraft

Svět Cosplay nabízí nepřeberné možnosti pro ztvárnění postav z mnoha oblastí. Celá soutěž bude tedy rozdělena do následujících 3 kategorií:

Anime
Hra (PC, konzole)
Film či seriál

V každé z jednotlivých kategorií se účastníci utkají o částku 30.000, která bude rozdělena mezi nejlepší cosplayery dané kategorie. V každé kategorii budou porotou vyhlášena nejlepší 3 místa a také divácká cena, určená účastníky LanCraftu. Soutěže v jednotlivých kategoriích budou probíhat odděleně, každé bude věnován samostatný den LanCraftu. Pokud tedy uvažujete o účasti ve více kategoriích s rozdílným kostýmem, rozhodně máte šanci vše stihnout.

Co tedy pro účast v soutěži udělat? Každý účastník cosplay soutěže musí splnit 2 základní kroky a to registraci na LanCraft a registraci do Cosplay soutěže. Dále pak musí být zletilý, v případě opaku je nutné dodat souhlas zákonného zástupce a účastníci pod 15 let musí být na soutěž doprovozeni zástupcem osobně. Je také nutné zaslat jméno a obrázek ztvárňované postavy, společně s 2 - 4 fotografiemi, dokládajícími proces výroby kostýmu. Ten musí být minimálně z 80% vlastnoručně vyroben, zbylých 20% mohou tvořit dokoupené komponenty. Kostým naopak nesmí obsahovat funkční zbraně. Pokud kostým není vytvořen soutěžícím, cena je předána výrobci kostýmu. Registrace probíhají od 1. 4. 2015 do 9. 7. 2015.

Registrace LanCraft

Registrace do Cosplay souteže

Soutěž samotná proběhne ve dvou fázích. Nejprve porotci zhodnotí mechanické zpracování kostýmu a poté bude následovat předvedení kostýmu na pódiu za doprovodu hudby, fotografií z výroby kostýmu a případných dalších doprovodných materiálů. Porota bude hodnotit řemeslné provedení cosplaye, jeho kvalitu, podobnost cosplaye originálu, průběh vystoupení na pódiu a Role - play.

Témata: LanCraft
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Známe pravidla LanCraft Cosplay soutěže

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.