Quantum Break se letos nedočkáme, vydání se odkládá na příští rok

Dnes jsme se po dlouhé době dočkali nových informacích o Quantum Break, tajemné exkluzivce pro Xbox One od veteránů z finského studia Remedy. Ale netešte se, jedinou novinkou je odsunutí data předpokládaného vydání až na rok 2016.

Quantum Break

Quantum Break FOTO: Remedy

O Quantum Break jsme se poprvé dozvěděli prostřednictvím CGI traileru na E3 2013, od té doby byli ale Microsoft a Remedy na informace velmi skoupí. Hra by se měla točit okolo manipulování s časem, s trochou, v mainstreamové produkci evidentně nezbytného, cover střílení. Zároveň by měl titul doprovázet televizní seriál, ale o tom víme ještě méně než o hře samotné.

Informace od posunutí data vydání se dnes objevila na oficiálním webu Remedy. „S tolika hrami, co letos vychází pro Xbox One, posunutí Quantum Break na rok 2016 rozšíří naše porfolium na příští rok o monstrózní novou IP,“ řekl k tomu Shannon Loftis, hlava vydavatelské sekce Microsoft Studios. Ani Sam Lake, creative director Remedy, zrovna dvakrát sdílný nebyl, pouze poděkoval fanoušků za trpělivost a řekl, že „tým využije příložitosti k vylepšení hry.“

Nakolik jde o pouhé vylepšení a nakolik třeba o velké změny, které projekt zpozdily, se můžeme jen dohadovat. Ani Loftisovo prohlášení nepůsobí příliš věrohodně. Xbox One v současné době přežívá prakticky jen díky Halo a Forze a novou silnou IP potřebuje jako sůl. Microsoft jich v minulých letech ohlásil sice několik, ale Sunset Overdrive i Ryse pohořeli a Scalebound s Crackdownem jsou stále v nedohlednu. O silném portfoliu pro letošní rok se tak zatím příliš mluvit nedá.

Témata: Quantum Break
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Quantum Break se letos nedočkáme, vydání se odkládá na příští rok

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.