Vyšlo War for the Overworld, duchovní nástupce Dungeon Keepera

Pokud stále trpělivě čekáte na důstojné pokračování kultovní série Dungeon Keeper, už možná nemusíte. War for the Overworld totiž zdá být vším, čím minulý rok vydaný time-waster Dungeon Keeper Mobile od EA není. Především se pak nesnaží hráče oškubat až na kost.

War for the Overworld

War for the Overworld FOTO: Subterrean Games

První Dungeon Keeper se objevil už před dlouhými 18 lety. Tuhle nesmírně unikátní hru mělo na svědomí studio Bullfrog, tvůrci Syndicate nebo Theme Hospital. To bylo ještě v době, kdy Peter Molyneux tvořil dobré hry, nevymýšlel si a nelhal. Druhý díl dorazil o 2 roky později, ale od té doby ticho po pěšině. Dalšího pokračování jsme se nedočkali a EA později Bullfrog Studios zařízlo.

War for the Overworld vzniklo v hlavě vývojářů britské studia Subterrean Games, kteří se v prosinci 2012 rozhodli zkusit své čtěstí na Kickstarteru. Jejich plán byl jednoduchý, vytvořit Dungeon Keeper pro 21. století. A fanoušci odpověděli 210 tisíci liber, o 60 tisíc víc než Subterrean Games požadovali.

Gameplay se pochopitelně od „předlohy“ příliš neliší. Opět jde o strategii, ve které hrajete netradičně za záporáka, pána jeskyně, a stavíte si svůj dungeon. Ale protože hrdinové mají ve zvyku plést si dungeony s Disneylandem, musíte svůj domov a poklady také bránit. To pak přichází řada na smrtící pasti a krvelačné příšery, které při správném rozmístění nadělají z hrdinů sekanou.

Dosavadní ohlasy na War for the Overworld byly převážně pozitivní, ačkoli je hra citelně zabugovaná. Pokud jste to schopní přetrpět (a Early Access dokazuje, že spousta lidí je), můžete si War for the Overworld pořídit za 28 eur. Pochopitelně pouze pro PC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vyšlo War for the Overworld, duchovní nástupce Dungeon Keepera

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.