Do Pillars of Eternity se chystá čeština

Každé správné RPG musí mít hutný příběh a každé správné zahraniční RPG musí mít příběh v angličtině. Lidé, kteří tento jazyk neovládají, nyní mají naději.

Pillars of Eternity

Pillars of Eternity FOTO: Obsidian Entertainment

Ačkoli je dneska anglický jazyk brán jako standard téměř v každé hře, mnozí, zejména starší a mladší ročníky, jej neovládají natolik, aby s ním byli schopni projít příběhově poměrně složité RPG. Takovým hráčům pak nezbývá nic jiného, než u složitějších her listovat jednou rukou ve slovníku či počkat, jestli jim někdo českou lokalizaci vytvoří. 

Například v případě třetího dílu Dragon Age pak byla řada hráčů zklamána, neboť češtiny se z oficiální distribuce nedočkali a amatérský překlad také nevypadá příliš nadějne. Podobné je to u dalšího masivního RPG Pillars of Eternity, kde se ale česká lokalizace od vývojářů ani očekávat nedala. Co bychom to ale byli za národ, kdyby si s tím neporadili zlaté české ručičky?

Parta nadšenců si jednoduše řekla, že překlad vytvoří, a pustili se do díla. Zatím jsou pochopitelně teprve na počátku, první screeny ale vypadají velmi slibně.

"Tato hra byla při svém spuštění přeložena do několika světových jazyků English, French, German, Italian, Spanish, Russian, and Polish. Struktura xml souborů v této hře je velmi dobře poskládána (pro každou postavu jeden soubor, stejně tak pro každý quest) a je tedy možné, aby se na překladu podílel i kdokoliv jiný, který vládne alespoň jedním z výše popsaných jazyků a je poté schopen svůj překlad kontrolovat s Angličtinou, která je pro nás primárním jazykem překladu," píší autoři češtiny na webu pillars.funsite.cz.

Vládnete-li anglickým jazykem, můžete se k autorům přidat a s překladem jim pomoci. Pokud jste raději pasivní hráči, můžete jejich snažení alespoň ocenit formou finanční podpory. Doufejme, že se projekt skutečně rozjede a po nějaké době si budou hru moci vychutnat i ti s menší znalostí cizích jazyků. A kdo ví, třeba se v okolí překladatelů vytvoří taková komunita, jako u překladatelů hry Divinity: Original Sin.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Do Pillars of Eternity se chystá čeština

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.