Vtipálek se už o den dřív snažil přesvědčit svět, že se chystá Battle for Middle-Earth III

Některé aprílové žerty jsou podařené, jiné jsou patetické a ty úplně nejhorší jsou patetické a ještě minou správný den. Web lákající na Battle for Middle-Earth III patří do té poslední kategorie.

"Battle for Middle-Earth III"

"Battle for Middle-Earth III" FOTO: T3A Team

Včera prolétla internetem zpráva, že se připravuje Battle for Middle-Earth III, pokračování poměrně populární strategické série, jejíž zatím posledního dílu jsme se dočkali v roce 2006. Zdrojem byl na první pohled oficiální web, který sliboval kampaň za Thorinovu družinu, osm unikátních frakcí pro multiplayer a datum vydání strategie s podtitulem The Battle of Five Armies příští rok pro PC, Xbox One a PS4.

Stačí ale krátký pohled na inkriminovanou stránku a je hned jasné, že tady něco nesedí. Chybí jméno vývojářského studia. Vydavatelem by mělo být Warner Bros., ačkoli předchozí hry vydávalo EA a nemáme žádné zprávy o tom, že by o licenci přišlo. Web uvádí ESRB rating, který hry mohou získat nejdříve pár měsíců před vydáním. Terms of Use jsou vypsané na bílé stránce Times New Romanem. Kvalita modelů na přiložených obrázcích je tak bídná, že by mohlo jít o hru pro PC a současnou generaci konzolí leda tak omylem. Tlačítko Press Kit pod sebou skrývá Dropbox složku...

img-responsive

"Battle for Middle-Earth III" | foto: T3A Team

A obětováním několika minut navíc se dá navíc zjistit, že doména bfme3.net je registrována přes web GoDaddy.com na jistého Camerona Andrewse žijícího na adrese 1287 Wheatland Avenue, Lancaster v Pennsylvanii (ano, internet je mocný nástroj). To už nepůsobí tak přesvědčivě, vždyť Warner Bros registruje domény na západním pobřeží USA a jejich registrační údaje vypadají kapánek jinak. 

I tak se zvládla spousta lidí nachytat, mezi nimi i redaktoři některých přespříliš horlivých herních webů, kteří neměli sebemenší problém vydávat informace na stránce za oficiální oznámení. Snad bude zbytek dnešních vtípků podařenější, o den dříve už se aspoň objevit nezvládnou.

Témata: Apríl
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vtipálek se už o den dřív snažil přesvědčit svět, že se chystá Battle for Middle-Earth III

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.