Dočkáme se konečně Metal Gear Solid filmu? V Sony se něco děje

Minimálně podle zpráv, které se vyrojily „za velkou louží“ tomu tak doopravdy bude. Filmová společnost Sony Pictures údajně uzavřela dohodu se scénaristou, takže už známe tři lidi, kteří by na filmu měli pracovat.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain FOTO: Kojima Productions

O samotný scénář by se měl postarat Jay Basu. Režírování dostal na starost Jordan Vogt-Roberts, který například režíroval film Králové léta. Hlavní producentem by se měl stát Michael De Luca, který spolupracoval na Kultu hákového kříže, nebo například v poslední době vypomáhal při točení trháku Padesát odstínu šedi.

Žádné další informace a podrobnosti o projektu jsme se nedozvěděli, jak napsal server vg247.com. Neví se, ve které části ságy se příběh bude odehrávat a hlavně, jestli se nějakým způsobem bude na tvorbě filmu podílet Hideo Kojima, který podle posledních zpráv po dokončení pátého dílu Metal Gear Solidu opustí Konami a s tím i svou značku.

Již se také začalo spekulovat, že právě film je důvodem, proč Kojima odchází. Není žádným tajemstvím, že Kojima chce mít vývoj svých her pod naprostou kontrolou, takže se dá očekávat, že u filmu by chtěl mít stejné pravomoci, což se ale nemuselo líbit Sony, potažmo Konami.

Nicméně oficiálně zatím nic dalšího nebylo potvrzeno, takže se také může stát, že žádný Metal Gear film nikdy nevznikne a vše skončí pouze ve stádiu příprav. A co vy? Nechali byste si líbit filmové zpracování příběhu Solid Snaka, o kterém už se šušká několik let?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dočkáme se konečně Metal Gear Solid filmu? V Sony se něco děje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.