Sword Coast Legends přináší unikátní roli Pána jeskyně

Zřejmě nejočekávanější izometrické RPG letošního roku Pillars of Eternity má svůj úspěšný start za sebou a my se můžeme věnovat dalšímu příběhu ze světa Forgotten Realms, které letos nikdo nečekal.

Sword Coast Legends

Sword Coast Legends FOTO: Wizards of the Coast

Sword Coast Legends narozdíl od některých svých kolegů nepřošel komunitním financováním na Kickstarteru a byl představen poměrně nečekaně, za to s plnou parádou. Po desítkách let strávených ve světech Baldur's Gate a Icewind Dale totiž posouvá hranice hratelnosti na vyšší úroveň.

Světa D&D znalým netřeba představovat, pro ostatní dodáme, že Dungeon Master, či chcete-li v překladu - Pán Jeskyně, je osobou, která má celé vaše putování na starosti. Je to tvůrce samotného světa, příběhu, náhod i nepřátel. Je to de facto vypravěč příběhu.

Ve Sword Coast Legends ale bude mít jako hlavní cíl vám co nejvíce znepříjemnit život. O tom svědčí nejnovější video, které roli Pána jeskyně představuje detailněji. Můžete se tak seznámit se schopnostmi a kouzly, která budete mít k dispozici.

Prakticky se tak vžijete do role boha, který ale bude moci pracovat pouze s tím, co má k dispozici. Vzhled dungeonu vygeneruje sama hra, Pán jeskyně ale umístí pasti, monstra, skryté či zamčené dvěře a spoustu dalších věcí dle choutek a libosti. Počet šílených plánů je ale omezen manou, kterou dostáváte za interakci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sword Coast Legends přináší unikátní roli Pána jeskyně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.