Sword Coast Legends přináší unikátní roli Pána jeskyně

Zřejmě nejočekávanější izometrické RPG letošního roku Pillars of Eternity má svůj úspěšný start za sebou a my se můžeme věnovat dalšímu příběhu ze světa Forgotten Realms, které letos nikdo nečekal.

Sword Coast Legends

Sword Coast Legends FOTO: Wizards of the Coast

Sword Coast Legends narozdíl od některých svých kolegů nepřošel komunitním financováním na Kickstarteru a byl představen poměrně nečekaně, za to s plnou parádou. Po desítkách let strávených ve světech Baldur's Gate a Icewind Dale totiž posouvá hranice hratelnosti na vyšší úroveň.

Světa D&D znalým netřeba představovat, pro ostatní dodáme, že Dungeon Master, či chcete-li v překladu - Pán Jeskyně, je osobou, která má celé vaše putování na starosti. Je to tvůrce samotného světa, příběhu, náhod i nepřátel. Je to de facto vypravěč příběhu.

Ve Sword Coast Legends ale bude mít jako hlavní cíl vám co nejvíce znepříjemnit život. O tom svědčí nejnovější video, které roli Pána jeskyně představuje detailněji. Můžete se tak seznámit se schopnostmi a kouzly, která budete mít k dispozici.

Prakticky se tak vžijete do role boha, který ale bude moci pracovat pouze s tím, co má k dispozici. Vzhled dungeonu vygeneruje sama hra, Pán jeskyně ale umístí pasti, monstra, skryté či zamčené dvěře a spoustu dalších věcí dle choutek a libosti. Počet šílených plánů je ale omezen manou, kterou dostáváte za interakci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sword Coast Legends přináší unikátní roli Pána jeskyně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

14.08.2019 20:53 Vydání Blair Witch se nezadržitelně blíží, počet videí a trailerů tedy bude sílit. A jednoho z nich…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.