Druhá část adventury Broken Age se dostaví v dubnu

Někteří v to už možná ani nedoufali, ale Tim Schafer pro tentokrát nezvládl rozházet celý rozpočet na vývoj ještě před dokončením hry a druhého aktu Broken Age se tak přeci jen dočkáme. Konkrétně už 29. dubna.

Broken Age

Broken Age FOTO: Double Fine

Broken Age vzniklo díky Kickstarterové kampani z února 2012. Na blíže nespecifikovanou adventuru od studia Double Fine se tehdy vybralo skoro 3,5 milionu dolarů. Tento nečekaný úspěch potom odstartoval Kickstarterové šílenství, ze kterého následně vznikly hry jako Wasteland 2, Divinity: Original Sin, Shadowrun Returns a další.

Ale ačkoli se na Broken Age vybralo desetkrát víc, než kolik vývojáři požadovali, nějakým způsobem se Double Fine podařilo peníze rozházet ještě před dokončením projektu. Hra tedy byla rozdělena na dvě části, přičemž prodeje té první by měly zaplatit vývoj druhé části. Netřeba asi říkat, že spousta backerů z toho byla mírně rozčarovaná.

Brokent Age Act 2 nakonec vyjde 29. dubna, patnáct měsíců od vydání první části, pro PC a jako cross-buy titul pro PS4 a PS Vita. Pokud už první akt vlastníte, druhý dostanete zdarma.

Témata: Broken Age | Double Fine
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Druhá část adventury Broken Age se dostaví v dubnu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.