Hideo Kojima údajně odchází z Konami, vydavatel plánuje novou Metal Gear sérii

Když Hideo Kojima před nedávnem oznámil, že Metal Gear Solid V: The Phantom Pain bude jeho poslední hra z Metal Gear série, nikdo to nebral příliš vážně. Kojima si doslova libuje ve vymýšlení a zapírání a v Konami by určitě neskákali do stropu, kdyby jejich jedinou relevantní herní sérii opustil její tvůrce. Ale ono to nakonec vypadá, že pro jednou bylo na Kojimových slovech něco pravdy.

Hideo Kojima

Hideo Kojima FOTO: Georges Seguin

Minulý čtvrtek Konami potichu odstranilo jméno Hidea Kojimy ze všech marketingových materiálů k Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i už vydaného Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Konkrétně šlo o tagline „A Hideo Kojima game“ nad titulem hry a logo Kojima Productions, studia, které vyvíjí MGS tituly.

Ale jak je známo, na internetu se nic neutají. Detektivové z Redditu a NeoGAFu si změn všimli a začali pátrat, co za tím stojí. Konami před nedávnem oznámilo restrukturalizaci ve společnosti, jejíž záměrem je propagovat hry pouze jménem Konami, a ne individuálních studií jako je Kojima Productions. Poté se navíc ukázalo se, že Kojimovo jméno chybí už i na obnoveném seznamu vedoucích zaměstnanců Konami, kde byl dosud veden jako ředitel Kojima Productions.

Gamespot následně přinesl informaci, že Kojima a zbytek jeho studia mají v plánu opustit Konami kvůli rozporům s vedením společnosti. Kojimův tajemný tweet z minulého pondělí by tomuto mohl rovněž nahrávat. Vydavatel na situaci odpověděl po svém, „Konami Digital Entertainment, včetně pana Kojimy, bude pokračovat ve vývoji a podpoře Metal Gear produktů. Prosíme počkejte si na další oznámení.“

Oznámení, které Konami vydalo následující den, neodpovědělo přímo na otázky ohledně Kojimova odchodu, ale japonský vydavatel ubezpečil fanoušky, že vydání Phantom Pain nebude ovlivněno a Kojima bude na hře pracovat až do konce. Konami zároveň odhalilo plány na vytvoření nové Metal Gear série, na které bude pracovat úplně nový tým.

Kojima vydal své prohlášení společně s tím od Konami. „Chtěl bych ubezpečit fanoušky, že zůstávám na 100 procent zapojen a budu pokračovat v práci na Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Jsem odhodlaný vytvořit nejlepší hru, na jaké jsem kdy pracoval,“ řekl.

Nakonec to vypadá, že nejsme o moc moudřejší, než jsme byli na začátku. Obě zainteresované skupiny se k situaci přímo nevyjádřili, což může svědčit o tom, že buď není dořešená nebo prospěšná pro marketingovou kampaň Phantom Pain. Rozhodnutí Konami vytvořit novou Metal Gear sérii, která bude vznikat pod taktovku nového týmu, ale dává za pravdu spíše spekulacím od Kojimově konci ve společnosti. Dosud totiž všechny spin-offy vznikaly s duchovním otce série v čele, ačkoli jejich vývoj probíhal převážně v jiném studiu.

Ztráta Kojimy by pro Konami znamenala velkou ránu. Roky bylo jeho jméno spojováno se značkou Metal Gear a fanoušci dobře ví, kdo vytvořil příběh, napsal dialogy a svým puntičkářstvím výrazně ovlivnil vzhled všech her v sérii. Navíc Konami má velice špatnou pověst ohledně pokračování poděděných sérií, v minulosti už stihli potopit dvě dlouhé roky budované značky, Castlevanii a Silent Hill.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hideo Kojima údajně odchází z Konami, vydavatel plánuje novou Metal Gear sérii

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.