THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

THQ Nordic se jen letos rozrostlo o několik studií. A v růstu pokračuje dál, neboť společnost kupuje tvůrce Darksiders III a nadcházejícího Remnant: From the Ashes.

Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes FOTO: Steam

Vydavatel se sídlem ve Vídni má už nyní pod palcem řadu studií a pod jeho dohledem vzniká více než 80 nových her. Mezi nimi figuruje (nejspíše) i pokračování českého klenotu Kingdom Come: Deliverance či ELEX 2 od legendárních tvůrců série Gothic. Většina studií, které ale THQ Nordic ovládá, pochází z Evropy. Když se tedy otevřela možnost získat Gunfire Games, nebylo o čem diskutovat.

„Ziskem Gunfire Games posilujeme otisk THQ Nordic ve Spojených státech, a zároveň do našeho portfolia přidáváme zkušený a talentovaný tým vývojářů, které velice dobře známe díky naší předchozí spolupráci na Darksiders," řekl během tiskové konference CEO THQ Nordic Lars Wingefors.

Jsme zvědaví, co tato spolupráce do budoucna přinese. V následujících dnech se dočkáme prvních plodů v podobě Remnant: From the Ashes. V následujících letech pak nejspíše můžeme očekávat i další pokračování Darksiders, které se podle dostupných informací sice prodávalo poměrně špatně, očekávání vydavatelů ovšem předčila.

Trailer k Remnant: From the Ashes (1:05) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.