PlayStation 5 nejspíše bude představen v únoru 2020. Sony s novou generací vsadí na VR a exkluzivity

Zatímco Xbox alespoň náznaky ukázal, jak by mohla jejich nová konzole vypadat, Sony až na pár detailů mlčí. Už brzy by ale mohlo být toto mlčení prolomeno.

PlayStation 4 Pro - 500 million edition

PlayStation 4 Pro - 500 million edition FOTO: Flickr - PlayStation

Očekávání ohledně nové generace jsou obrovská. Nedávno se objevily nové 7nm procesory od AMD, loni zase přišly na trh grafické karty s podporou ray tracingu, takže se očekává, že nadcházející konzole budou na těchto technologiích stavět. Jestli tomu tak opravdu bude, se ale dozvíme až příští rok, kdy nás čeká úplné odhalení Xboxu i PlayStationu. A podle nedávného úniku je možné, že PlayStation 5 uvidíme už v únoru.

17. 2. 2020 má být totiž podle neověřených informací pořádán PlayStation Meeting, během něhož se nám dostane prvního pohledu do budoucnosti hraní. Pozvánku už údajně dostal Ubisoft, Activision, EA či Square Enix, můžeme se tak těšit na plejádu zajímavých her, mezi nimiž nebudou chybět ani exkluzivity. Proslýchá se, že vydání PS5 doprovodí dvojice nadcházejících vlajkových titulů plánovaných ještě pro PS4 - The Last of Us 2 a Ghost of Tsushima.

Únik taktéž tvrdí, že Sony investovalo spoustu peněz do VR. V posledních měsících údajně proběhla řada intenzivních testů, zdá se tedy, že PS VR 2 bude dalším velkým lákadlem. Což ostatně dává smysl, neboť už u PlayStation 4 šlo o příjemné zpestření, s novou generací a výrazně silnějším hardwarem tak půjde o posun kupředu...

Trailer k PS4 500 million edition (1:00) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation 5 nejspíše bude představen v únoru 2020. Sony s novou generací vsadí na VR a exkluzivity

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.