Pozor, ať se neutopí aneb pět videoherních hrdinů, kteří neumí plavat

Zabije tlupu nepřátel, unese stovky kilogramů ve svém batůžku, ale když skočí do vody a musí začít plavat, roztřesou se mu kolena. Hrdinů s podobným osudem je v herním světě mnoho, proto se na ně v dnešním článku zaměříme.

Assassin's Creed

Assassin's Creed FOTO: Steam

John Marston - Red Dead Redemption

Když se řekne Divoký západ, každý si představí drsné chlapíky s kolty proklatě nízko u pasu, půtky v saloonech a válku mezi indiány a Američany, nikoliv bazény plné plavců. I proto nejspíš byla schopnost Johna Marstona plavat vývojáři zanedbána, takže se při každé příležitosti, každičkém dotyku s hlubší vodou, potopí rychleji než kámen či cihla. Rockstar Games si jsou naštěstí tohoto neduhu vědomi a ve dvojce si z něho v některých pasážích dokonce dělali i srandu. Kdyby místo toho raději naučili Arthura větší vytrvalosti, aby se po pár sekundách také neutopil...

img-responsive

Red Dead Redemption | foto: Rockstar Games

Altair Ibn-La'Ahad - Assassin's Creed

Nebezpečný zabiják a mentor asasínského řádu, jedna z nejvýraznějších postav celé série, která jako jediná neuměla plavat. Na jeho omluvu ale musíme říct, že to nebylo jeho přičiněním, nýbrž Animem. Ten v té době ještě nebyl tak pokročilý, tím pádem nedovoloval simulaci plavání. To ovšem nedává moc smysl, jelikož Desmond skrze něj pouze prožíval vzpomínky zesnulého předka. Že by tedy šlo o způsob, kterým si tvůrci pouze ulehčili práci?

Ellie - The Last of Us

Parádní, úžasná, dokonalá. Tak bychom popsali The Last of Us, jednu z nejlepších her minulé generace konzolí, která fikaně využívala některých herních "nedostatků" k lepšímu prožitku. Jedním z nich byla i Ellie, která měla téměř panický strach z hluboké vody. Neuměla totiž plavat a vývojáři toho dokonale využili k vytvoření zajímavých hádanek či hledání alternativních cest. Palec nahoru.

img-responsive

The Last of Us | foto: Playstation Store

Tommy Vercetti - GTA: Vice City

Škoda, že policie v GTA: Vice City nebyla tak pokročilá, aby mohla Tommyho nachytat na jednom z jeho největších nedostatků. Skok do vody pro něj totiž znamenal jasnou smrt. Vrah a obávaný ganster, v jehož kůži můžeme povraždit stovky lidí, tak po právu patří mezi námi vybranou smetánku.

Sonic

Ježek Sonic je rozpolcenou osobností, jejíž schopnosti se mění hru od hry. Jednou dokáže plavat, ale během této činnosti je téměř nepoužitelný kvůli snížené rychlosti, poté se zase dotkne hladiny a je v mžiku oka mrtvý. Sonic si tedy vysluhuje jedno z pěti míst v našem čestném žebříčku.

img-responsive

Sonic | foto: Pinterest

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pozor, ať se neutopí aneb pět videoherních hrdinů, kteří neumí plavat

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.