Pokémon GO dosáhl rekordní mety. Hru si stáhla více než miliarda lidí z celého světa!

Ještě nedávno to vypadalo, že Nintendu došla šťáva. Teď ale chrlí jednu zajímavou novinku za druhou.

Pokémon GO

Pokémon GO FOTO: Reprofoto YouTube

Přišel jsem, viděl jsem, uspěl jsem. Toto souvětí do slova a do písmene charakterizuje Pokémon Go. Hru, o které bychom si před jejím vydáním jen stěží mohli myslet, že může pootočit herním glóbem. Jenže jak je u Nintenda zvykem, vnesla do přesyceného mobilního průmyslu svěží vítr a z obýváků na čerstvý vzduch vyhnala miliony lidí.

A to byl ten největší úspěch. Hráči, kteří byli zvyklí trávit hodiny a hodiny se svým mobilním telefonem, zvedli zadek ze židle, vstali z postele či pohodlného gauče, a vyrazili na lov pokémonů. V honbě za vzácnými kousky byli někteří ochotní překonat i stovky kilometrů, což je něco, co se žádnému jinému mobilnímu kousku doposud nepovedlo napodobit.

Není tedy divu, že obrovská komunita, podporovaná aktualizacemi a novým obsahem, dál roste. Pokémon Go totiž překonal magickou hranici jedné miliardy stažení. A i když je jisté, že většina z nich jsou opětovná stahování, nikoliv unikátní uživatelé, i tak jde o úchvatné číslo.

Špatné výsledky nevykazuje ani příjem financí. V dubnu tohoto roku Pokémon Go překročil metu 2,5 miliardy dolarů, přičemž 800 milionů vygeneroval jen loňský rok. Jelikož se jedná o téměř čtyři měsíce stará čísla, nedivili bychom se, kdyby Niantic a Nintendo brzy oslavili tři miliardy.

A co vy? Je vaše přezdívka navěky vytesána mezi výše zmiňovanou miliardou? Pochlubte se dole v diskuzi, nebo pro komunikaci s námi využijte sociálních sítí a komentářů pod příspěvkem. Rádi si váš názor a zážitky přečteme.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pokémon GO dosáhl rekordní mety. Hru si stáhla více než miliarda lidí z celého světa!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.