PlayStation 4 už je na 100 milionech. S nejprodávanější konzolí drží krok i Nintendo Switch

PlayStation 4 se stále prodává velice dobře, což se podepisuje i na počtu vyexpedovaných konzolí. A neztrácí ani Nintendo Switch.

PlayStation 4

PlayStation 4 FOTO: Gamebro.cz

Konzole stávající generace už svým výkonem na nové herní počítače ani zdaleka nestačí. Je tedy jisté, že se pomalu blíží jejich konec. Proto nastal ten nejvyšší čas na bilancování a porovnávání výsledků s předchozími generacemi.

Asi vás nepřekvapí, že nejprodávanější konzolí všech dob je PlayStation 2. Ten si společně s Nintendem DS utěšeně trůní na špici žebříčku a zdá se, že je v tuto chvíli nemůže nic ohrozit. Pokud ale PlayStation 4 udrží nastolené tempo, může se stát, že jednoho z výše jmenované dvojice dříve či později sesadí. Grafy totiž ukázaly, že PS4 překonal hranici 100 milionů vyexpedovaných zařízení dříve než PlayStation 2 a Nintendo Wii.

A i když se PS4 blíží ke konci svého životního cyklu, rozhodně mu ještě nedošla šťáva. Prodeje nejspíše zvýší očekávané exkluzivity, mezi nimiž můžeme najít tajemný kousek od legendárního tvůrce Hidea Kojimy – Death Stranding, titul se skvělým audiovizuálním zpracováním nesoucí název Ghost of Tsushima a pokračování cenami ověnčeného The Last of Us.

Flintu do žita nehází ani Nintendo Switch. Překvapení, které spatřilo světlo světa před dvěma roky, drží s PlayStationem 4 ve výše zmiňovaných statistikách krok. V této chvíli se tedy může pochlubit téměř 37 miliony zařízeními odeslanými do obchodů. Japonská společnost navíc chystá další revizi s přídomkem Lite, která odstraní dokovací stanici a konzoli tak kompletně přetaví v handheldové herní mašinu. Dá se tedy očekávat, že počet kusů ještě rapidně vzroste, a nejspíše překoná i Xbox One, jemuž v tuto chvíli dýchá na záda.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation 4 už je na 100 milionech. S nejprodávanější konzolí drží krok i Nintendo Switch

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.