V 16 letech milionářem? Vítěz Fortnite World Cupu vyhrál více peněz než vítěz Wimbledonu

Esport je v dnešní době tak lukrativní, že z vás může udělat milionáře už během školních let. Stačí jen trocha píle, odhodlání a talentu.

Fortnite World Cup

Fortnite World Cup FOTO: Wide World of Sports

„Nehraj ty hloupé hry a začni dělat něco normálního!“ Tuto větu jsme od rodičů slýchávali neustále. A pokud se k ní uchylovali i rodiče Kyle Giersdorfa, nejspíše rychle obrátí kartu. Mladík, kterému je teprve 16 let, si totiž za výhru ve Fortnite World Cupu v kategorii jednotlivců odnese domů tři miliony dolarů.

„Co se emocí týče, tak v tuto chvíli toho moc necítím. Vím jen to, že by tato výhra mohla navždy změnit můj život. Je to neskutečné," svěřil se mladík v rozhovoru pro sportovní magazín ESPN.

Vítězstvím na tomto turnaji Bugda, jak zní jeho herní přezdívka, získal 100 tisíc sledujících na Twitteru. Takové číslo určitě přiláká nové sponzory a dá čerstvému vítězovi možnost více se zaměřit na trénink a připravit se na brzkou obhajobu. Při pohledu na tabulku by si ale člověk mohl říct, že to snad ani nebude potřeba.

Bugha totiž nasbíral hned 23 eliminací, což bylo nejvíce ze všech účastníků v TOP 10. Přidal také jednu výhru, což mu zajistilo pohodlné vítězství o 26 bodů. Bodové rozdíly mezi dalšími pozicemi v žebříčku už tak markantní nebyly.

Tak co, sledovali jste "Bugdovu" cestu za novým životem, nebo vás tento turnaj úplně minul? Napište nám to do komentářů na našich sociálních sítích, případně do diskuze pod tímto článkem.

Bugdova spanilá jízda za vítězstvím (59:59) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V 16 letech milionářem? Vítěz Fortnite World Cupu vyhrál více peněz než vítěz Wimbledonu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.