Phil Spencer: Exkluzivní tituly byly slabinou této generace. Xbox Scarlett na ně bude klást větší důraz

Hráčská obec už netrpělivě očekává příchod nové generace konzolí. A Xbox Scarlett by tentokrát mohl ozdobit mnohem větší přísun zajímavých exkluzivit.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice FOTO: Steam

Xbox 360 byl po všech stránkách obrovský úspěch. Úžasný ovladač, který je dodnes považovaný za jeden z nejlepších všech dob, poměrně silný hardware a nášup skvělých titulů. To vše způsobilo, že si tento povedený "kousek železa" z obchodů přineslo více než 84 milionů zákazníků. S podobným očekáváním spousta z nich vyhlížela Xbox One, mnohé ale zamrazila vysoká cena při vydání i politika Microsoftu, která srazila prodeje na polovinu v porovnání s předchůdcem.

Ano, řeč je o exkluzivitách, které souběžně vycházejí i na PC. To by nejspíše zas tak nevadilo, problém tkví v jejich množství a kvalitě, jež se s konkurentem z Japonska nemůže v žádném případě rovnat. A tuto chybu uznal i šéf herní divize Microsoftu Phil Spencer.

„Každý den rozmýšlím nad sílou obsahu, proč vlastně lidé sahají po Xboxu... Jen hrstka si jej zapne a civí na úvodní obrazovku. Lidé zapínají Xbox, protože si chtějí zahrát. A když přemýšlím o Xboxu, silném first-party Xboxu, budu také přemýšlet o kvalitě her. A tady jsme v minulých letech neodvedli tu nejlepší práci," svěřil se v rozhovoru pro Fortune magazín.

A to, že svoje slova myslí vážně, ukázaly už minulé roky, během nichž oznamoval Microsoft nákup jednoho studia za druhým. Nyní jsou v jejich moci Obsidian Entertainment, která má na triku Fallout: New Vegas či Pillars of Eternity, tvůrci legendárních RPG her s názvem inXile Entertainment, Ninja Theory a mnoho dalších. Phil Spencer navíc nedávno odtajnil, že by jednou rád získal pod svá křídla i studio z Japonska, čímž by si společnost otevřela dveře do Asie, kde se ji s Xboxem tolik nedaří.

Co si myslíte vy? Bude mít nový Xbox co nabídnout? Nebo je ještě moc brzo o takových věcech přemýšlet? Vyjádřete svůj názor v diskuzi pod článkem, nebo zamiřte na náš Facebook a napište nám do zpráv či do komentářů. Rádi si vaše názory přečteme.

Rozhovor s Philem Spencerem (41:37) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Phil Spencer: Exkluzivní tituly byly slabinou této generace. Xbox Scarlett na ně bude klást větší důraz

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.