Phil Spencer: Exkluzivní tituly byly slabinou této generace. Xbox Scarlett na ně bude klást větší důraz

Hráčská obec už netrpělivě očekává příchod nové generace konzolí. A Xbox Scarlett by tentokrát mohl ozdobit mnohem větší přísun zajímavých exkluzivit.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice FOTO: Steam

Xbox 360 byl po všech stránkách obrovský úspěch. Úžasný ovladač, který je dodnes považovaný za jeden z nejlepších všech dob, poměrně silný hardware a nášup skvělých titulů. To vše způsobilo, že si tento povedený "kousek železa" z obchodů přineslo více než 84 milionů zákazníků. S podobným očekáváním spousta z nich vyhlížela Xbox One, mnohé ale zamrazila vysoká cena při vydání i politika Microsoftu, která srazila prodeje na polovinu v porovnání s předchůdcem.

Ano, řeč je o exkluzivitách, které souběžně vycházejí i na PC. To by nejspíše zas tak nevadilo, problém tkví v jejich množství a kvalitě, jež se s konkurentem z Japonska nemůže v žádném případě rovnat. A tuto chybu uznal i šéf herní divize Microsoftu Phil Spencer.

„Každý den rozmýšlím nad sílou obsahu, proč vlastně lidé sahají po Xboxu... Jen hrstka si jej zapne a civí na úvodní obrazovku. Lidé zapínají Xbox, protože si chtějí zahrát. A když přemýšlím o Xboxu, silném first-party Xboxu, budu také přemýšlet o kvalitě her. A tady jsme v minulých letech neodvedli tu nejlepší práci," svěřil se v rozhovoru pro Fortune magazín.

A to, že svoje slova myslí vážně, ukázaly už minulé roky, během nichž oznamoval Microsoft nákup jednoho studia za druhým. Nyní jsou v jejich moci Obsidian Entertainment, která má na triku Fallout: New Vegas či Pillars of Eternity, tvůrci legendárních RPG her s názvem inXile Entertainment, Ninja Theory a mnoho dalších. Phil Spencer navíc nedávno odtajnil, že by jednou rád získal pod svá křídla i studio z Japonska, čímž by si společnost otevřela dveře do Asie, kde se ji s Xboxem tolik nedaří.

Co si myslíte vy? Bude mít nový Xbox co nabídnout? Nebo je ještě moc brzo o takových věcech přemýšlet? Vyjádřete svůj názor v diskuzi pod článkem, nebo zamiřte na náš Facebook a napište nám do zpráv či do komentářů. Rádi si vaše názory přečteme.

Rozhovor s Philem Spencerem (41:37) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Phil Spencer: Exkluzivní tituly byly slabinou této generace. Xbox Scarlett na ně bude klást větší důraz

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.