Epic Games Store konečně umí ukládat hry do cloudu. Tedy jen u některých titulů

Pokud chce Epic Games Store dohnat Steam a v budoucnu ho možná i předčit, potřebuje zapracovat mnohem více funkcí. A jedna z prvních vlaštovek je konečně tu.

Epic Games

Epic Games FOTO: Epic Games

Když přišel Epic Games Store na svět, šlo o ořezanou verzi, kde chybělo mnoho dnes již běžných funkcí. Ani dnes to pořád není ideální, ale k vidění už jsou první vlaštovky - cloudové savy. Pokud patříte mezi příznivce tohoto obchodu a pravidelně využíváte jeho klienta, musíme vás bohužel zklamat. Tato funkce ještě není dostupná u všech her, ale pouze u vybraných titulů, mezi nimiž se nachází i Moonlighter.

Jak dlouho si počkáme na celoplošnou podporu? To ještě není jisté, Tim Sweeney, kreativní ředitel Epic Games Store, ale na Twitteru sdělil, že si ještě nějakou dobu počkáme: „Ukládání do cloudu je nyní dostupné pouze pro několik nových her. Ještě nám zbývá trocha práce před tím, než tuto funkci rozjedeme naplno."

Zdá se, že tituly budou přibývat postupně, nikoliv najednou. Podle Sweeneyho jde totiž o práci, kterou musí tým naklikat ručně. A i když většinou není zapotřebí asistence programátorů, ne vždy jde všechno podle představ.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Epic Games Store konečně umí ukládat hry do cloudu. Tedy jen u některých titulů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.