Remake Red Dead Redemption je podvod. Nedočkáme se ani DLC k Red Dead Redemption 2

Dostala se k vám v posledních dnech informace o tom, že bychom se brzy měli dočkat remaku prvního Red Dead Redemption a Red Dead Redemption 2 DLC? Potom vás musíme zklamat.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 FOTO: Rockstar Games

Tři dny zpět herní obcí doslova otřásla zpráva o tom, že bychom se už brzy mohli dočkat DLC k Red Dead Redemption 2 a vylepšené verze jedničky pro stávající generaci konzolí a nejspíše i počítače. Uživatel s přezdívkou throwaway11113454 na Redditu tvrdil, že tyto informace jsou od spolehlivého zdroje - jeho kamaráda, který pracuje pro Rockstar Games. Brzy se ale ukázalo, že si s nadějemi fanoušků jen krutě pohrával.

V jednom z komentářů totiž přiznal, že žádné DLC ani remake podle jeho informací nebude. A hlavní zpráva večera pak byla, že šlo jen o jeden z jeho experimentů.

„Dlouho jsem o tom přemýšlel a hledal jsem způsob, jak to udělám. Pak jsem zjistil, že Red Dead Online fanoušci ignorují, což pro mě byl dobrý startovní bod. První, co mě napadlo, byly odkazy na mimozemšťany v příběhovém modu. A tak jsem začal na svém "úniku" pracovat. Vytvořil jsem relativně uvěřitelný příběh o "kamarádovi z Rockstaru", který mi to všechno napovídal a přidal další střípky, které mi dávaly smysl. (..) Poté jsem si usmyslil, že bych chtěl příběhové DLC. Chtěl bych remake prvního dílu. A zbytek už znáte. Na druhý den jsem otevřel Reddit a zahlédl více upozornění než kdy předtím! Prohledal jsem tedy Google a byl toho plný internet. (..) Svůj příspěvek na síti nechám, chtěl bych ale jasně říci, že šlo o podvod!" pochlubil se původce internetového šílenství.

Sice to neznamená definitivní tečku za všemi nadějemi ohledně předělávky prvního Red Dead Redemption a DLC ke dvojce, je to ale jasné ponaučení a zdvižený prst pro všechny, kteří dávají přednost lahodným zprávám od neověřených zdrojů před těmi oficiálními.

Navíc to není poprvé, co se něco podobného stalo. V dubnu zase internetem kolovaly „fotografie z Assassin‘s Creed Vallhala“, zbrusu nového pokračování zasazeného na sever Evropy. Znělo to krásně, vznikla dokonce i fanoušky vytvořená úvodní skladba (doporučujeme poslechnout), samotné screenshoty už ale tak skvělé nebyly. I přesto dodnes v některých skupinách slýcháme, že o podvod nešlo...

Fanoušky vytvořená hudba k AC Valhalla (2:16) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Remake Red Dead Redemption je podvod. Nedočkáme se ani DLC k Red Dead Redemption 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.