Nový Xbox představen! Bude čtyřikrát výkonnější než Xbox One X

To, na co jsme dlouho čekali, se konečně stalo skutečností. Na konferenci Microsoftu byl představen nový Xbox. Co všechno o něm víme?

Project Scarlet

Project Scarlet FOTO: Techspot.com

Čekání je u konce. Nová generace konzolí je na obzoru a první krok udělal Xbox. Na E3 představil svoji novou konzoli, která bude oproti svému předchůdci s názvem Xbox One X, nejsilnější konzoli stávající generace, čtyřikrát výkonnější.

Podle očekávání bude postavena na hardwaru od AMD. To na letošní rok chystá revoluční 7nm technologii, jíž využije jak u svých grafických čipů, tak procesorů. A z této obrovské výpočetní síly nové generace bude těžit i Project Scarlet.

Uvnitř bude tepat Zen 2 procesor a grafický čip postavený na technologii Navi. Konzole bude vybavena paměťovými moduly GDDR6 a rychlým SSD diskem, díky němuž už nebudeme muset dále trpět dlouhé načítací obrazovky. Tento "kousek železa" má s přehledem zvládnout 8K rozlišení, hraní ve více než 120 snímcích za sekundu a také ray tracing, o němž v budoucnu určitě ještě hodně uslyšíme.

Potěšující zprávou je i zpětná kompatibilita, která by měla nabídnout uživatelům možnost zahrát si jakoukoliv hru ze všech předchozích Xboxů. A toho všeho se dočkáme už ve druhé polovině příštího roku.

První pohled na Xbox Scarlett (3:58) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový Xbox představen! Bude čtyřikrát výkonnější než Xbox One X

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.