Talentovaný Čech předělává celou Prahu do Minecraftu. Karlův most už stojí

Hry neslouží jenom k příjemnému odreagování, ale také k rozvoji lidského talentu a prezentaci jedinečných děl. A jedním z nich by mohl být výtvor, o který se snaží jeden talentovaný český mladík.

Minecraft

Minecraft FOTO: ‎Štěpán Zadražil‎

Doby, kdy byl Minecraft na absolutním vrcholu, jsou dávno pryč. Poslední léta se na trůnu vystřídalo hned několik trendů, přičemž v současnosti ten nejzářivější nese název battle royale. I tak si ale tato budovatelská hra, rozvíjející tvořivost nejen u dětí, stále drží slušnou komunitu, která svůj talent prokazuje každý den. Nedávno jsme však narazili na jeden zajímavý projekt, s nímž se vám chceme pochlubit.

Jeden z českých fanoušků totiž chce předělat celou Prahu do její virtuální kostičkované podoby. A první výsledky jsme mohli vidět už v předešlých dnech. Stojí totiž první historická dominanta, Karlův most, která vypadá opravdu famózně. Obě věže už jsou hotové, cestička podepřená devíti pilíři taktéž, teď už tedy zbývá pokračovat v pracích na samotném městě.

Autor tvrdí, že by krom historických památek rád ztvárnil i moderní dominanty Prahy, ovšem jen v takovém měřítku, aby nebyl narušen dokonalý výhled. A i když je pravděpodobné, že nejspíše vznikne "jen" jádro v podobě Václavského náměstí a přilehlých uliček, rozhodně jde o projekt, jenž se vyplatí sledovat.

Témata: Minecraft | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Talentovaný Čech předělává celou Prahu do Minecraftu. Karlův most už stojí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

20.07.2019 20:43 Když vyšlo najevo, že Netflix připravuje ve spolupráci s Andrzejem Sapkowským seriálovou adaptaci…

Zaklínač 3 nyní vypadá ještě lépe!

18.07.2019 20:46 Je to až k nevíře, ale Zaklínač 3 nedávno oslavil čtyři roky od vydání. Ani tak dlouhá doba a…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.