Talentovaný Čech předělává celou Prahu do Minecraftu. Karlův most už stojí

Hry neslouží jenom k příjemnému odreagování, ale také k rozvoji lidského talentu a prezentaci jedinečných děl. A jedním z nich by mohl být výtvor, o který se snaží jeden talentovaný český mladík.

Minecraft

Minecraft FOTO: ‎Štěpán Zadražil‎

Doby, kdy byl Minecraft na absolutním vrcholu, jsou dávno pryč. Poslední léta se na trůnu vystřídalo hned několik trendů, přičemž v současnosti ten nejzářivější nese název battle royale. I tak si ale tato budovatelská hra, rozvíjející tvořivost nejen u dětí, stále drží slušnou komunitu, která svůj talent prokazuje každý den. Nedávno jsme však narazili na jeden zajímavý projekt, s nímž se vám chceme pochlubit.

Jeden z českých fanoušků totiž chce předělat celou Prahu do její virtuální kostičkované podoby. A první výsledky jsme mohli vidět už v předešlých dnech. Stojí totiž první historická dominanta, Karlův most, která vypadá opravdu famózně. Obě věže už jsou hotové, cestička podepřená devíti pilíři taktéž, teď už tedy zbývá pokračovat v pracích na samotném městě.

Autor tvrdí, že by krom historických památek rád ztvárnil i moderní dominanty Prahy, ovšem jen v takovém měřítku, aby nebyl narušen dokonalý výhled. A i když je pravděpodobné, že nejspíše vznikne "jen" jádro v podobě Václavského náměstí a přilehlých uliček, rozhodně jde o projekt, jenž se vyplatí sledovat.

Témata: Minecraft | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Talentovaný Čech předělává celou Prahu do Minecraftu. Karlův most už stojí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.