No Man´s Sky a virtuální realita spolu fungují výborně

Že vás hra s vesmírnou atmosférou nikdy nebavila? Teď už bude.

No Man's Sky

No Man's Sky FOTO: Reprofoto Twitter

I když jsme my osobně ještě neměli tu možnost okusit No Man´s Sky ve virtuální realitě, všechny herní portály a hráči, kteří měli to privilegium, tvrdí to stejné. „Šlape to jak hodinky“. Zdá se tak, že souhra těchto dvou je trefa do černého.

O expanzi, která se týká hry, kde je vašim hlavním úkolem průzkum vesmíru, jsme vás informovali již v nedávné době. Nyní víme, že všechno přijde v létě, a pro vlastníky VR Headsetu je tak nutností si No Man´s Sky zkusit. Dobrou zprávou je i to, že pokud hru máte již zakoupenou, expanze je pro vás zdarma. Příjemné překvapení že? Není tak nutno žádných investicí, které by odrazovaly. Představa nekonečných pohledů na zapadající planetu za obzor další planety, na které jste před chvíli přistáli, je příjemným obohacením a rozhodně nás tato varianta velmi přitahuje. Ona totiž vykreslená krajina a barvy duhy smějící se na vás přes celý monitor jsou dobrým nápadem, ale ve VR brýlích to bude o tu chtěnou kapku lepší.
 
 Podle slov Sean Murraye ze studia Hello Games se již o téhle variantě nějakou dobu mluvilo. „Byly zde věci, které jsme chtěli udělat, ale byly zde i věci, které bylo třeba udělat prioritně. Tohle už byl jen pouhý dezert.“ Říká Murray. Dále pokračuje slovy: „Co se týče No Man´s Sky, je to pro mě velmi pohodlné,“ říká Murray. „Jestli mám být upřímný, podporujeme virtuální realitu, protože chceme.“ Hello Games tak přináší obohacení pro všechny virtuální brýle, které jsou na trhu k dostání.

Cílem tak je, aby si hráč přišel v rozsáhlém herním světě malý a nepatrný. Hra se totiž zaměřuje spíše na vyzdvižení objektu než na samotného jedince. No Man´s Sky chce nyní hráče přimět aby se zastavili a výhled si vychutnali. VR je tak tím nejlepším způsobem, jak tohoto dosáhnout.

Hra tak po dvou letech vyslyšela žádostí jejich hráčů, za což vývojáře velmi chválíme, protože se toto rozhodnutí stává již v dnešní době výjimečným. Můžeme tak s klidem říct, že i když naše osobní zkušenost to není, jsme přesvědčení, že hra bude stát za to. Pokud vás tedy prvotní plán hry nenadchnul, tak po několika větších updatech, které hra postupem času přinesla, se vyplatí vrátit se zpět a zkusit všechno znovu.

Upoutávací trailer na No Man´s Sky VR (0:56) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: No Man´s Sky a virtuální realita spolu fungují výborně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.