Sega Genesis Mini odhaleno.

Až 40 klasických her, které známe z dávné minulosti.

Sega Genesis Mini

Sega Genesis Mini FOTO: www.genesismini.sega.com

V poslední době můžeme vidět rapidní nárůst starých titulů s moderním pojetím. Nyní však na řadu přicházejí i starší konzole, které málo kdo z nás zažil. Po Playstation Classic, který si pro nás v nedávné době připravila Sony, přichází i společnost Sega se svým moderním pojetím starší technologie.
 
 Přichází tedy 16bitová konzole, která dovolí zavzpomínat a připomenout si začátky herní mašinérie. No a ta nejpodstatnější otázka je to, o jaké hry půjde. Sega prozatím zveřejnila jen stručný výpis, ale slibuje až 40 klasických her, které budou zveřejněné v průběhu měsíce. Hráči se tak mohou těšit na Sonic the Hedgehog, Ecco the Dolphin, Castlevania: Bloodlines, Space Harrier 2, Shining Force, Dr. Robotnik's Mean Bean Machine, ToeJam & Earl, Comix Zone, Altered Beast, a Gunstar Heroes.

Sega Genesis Mini bude vycházet z původního prvního modelu, jenž se na trhu objevil již v roce 1988. Podle vyjádření společnosti však půjde o menší verzi, a to až o 55 %. Takže půjde o případ srovnatelný s výše jmenovaným Playstation Classic, který je též o poznání menší. V zakoupeném balení by se poté měyi objevit i originální ovladače. Cena by se pak měla pohybovat okolo 80 dolarů.
 
 No a kdy se můžeme těšit? Nejspíše až 19. září 2019, což znamená, že si ještě nějakou dobu počkáme. Zkušeným fajnšmekrům a milovníkům retro konzolí se rozhodně vyplatí čekat.

To nejhranější z konzole SEGA GENESIS (6:31) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sega Genesis Mini odhaleno.

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.