S.T.A.L.K.E.R. 2 ožívá. Už brzy se možná dozvíme více informací a zajímavostí

O pokračování kultovního postapokalyptického kousku možná už brzy budeme vědět víc.

S.T.A.L.K.E.R. 2

S.T.A.L.K.E.R. 2 FOTO: stalker2.com

Kultovní série z dílny GSC Game World získala po celém světě zástupy fanoušků. Zejména Call of Pripyat je považovaný za mistrovský kousek, který se také výborně prodával, a tak se očekávalo, že se dalšího dílu dočkáme co nevidět. A to ostatně také bylo v plánu. V roce 2010 studio oznámilo projekt S.T.A.L.K.E.R. 2, bez jakýchkoliv dalších informací a ukázek.

„Poté co se prodeje série přehouply přes čtyři miliony, neměli jsme žádné pochyby, které by nám bránily ve tvorbě další velké hry ze S.T.A.L.K.E.R. univerza. Bude to přesně ta kapitola mega populární hry, kterou od nás hráči očekávají,“ sdělil před dlouhými devíti lety kreativní ředitel GSC Game World Sergej Grigorovič.

Velké sliby ale nebyly naplněny. Už je to téměř deset let od vydání jedničky, a jediné, co jsme zatím mohli reálně vidět, je strategie Cossack 3 a další várku slibů. Studio totiž pokračování znovu oznámilo loni, opět bez větších fanfár či hratelné ukázky. Proč? Chtěli pouze upoutat pozornost a nalákat investory, kteří by se svezli na vlně nadšení a uvolnili by nějaké ty prostředky na vývoj.

A to se asi povedlo, protože oficiální twitterový účet GSC Game World opět ožil. Obejevil se tam vzkaz "A.N.N.O.U.N.C.E.D. 2 (O.Z.N.Á.M.E.N. 2)" a odkaz na webové stránky, kde nalezneme nový artwork a hudbu v pozadí. Není to sice moc, ale je to příslib do budoucnosti, v níž bychom se konečně mohli kýženého pokračování dočkat.

Fanoušci původních her by ho určitě uvítali, milovníci Metra a postapokalyptického žánru též. Otázkou ale zůstává, jestli se týmu podaří opět navodit tu mrazivou atmosféru doplněnou o skvělý příběh a moderní grafiku. Rok 2021 ale zní slibně. Uvidíme, jestli se v něm dočkáme samotné hry, nebo plnohodnotného oznámení. Druhé možnosti bychom se ale vůbec nedivili, zvlášť s ohlédnutím na minulost druhého dílu...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: S.T.A.L.K.E.R. 2 ožívá. Už brzy se možná dozvíme více informací a zajímavostí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.