Tvůrci Zaklínače plánují velkou expanzi. Dočkáme se dalších skvělých her a pokračování?

CD Projekt RED je v plusu, a tak v dalších letech plánuje expanzi, která by měla vytvořit 250 nových pracovních míst.

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon FOTO: CD Projekt RED

Je to až k nevíře, že se z ničeho dá vybudovat celosvětově proslulá společnost známá nejen pro distribuci her, ale zejména díky jejich tvorbě A té se chtějí věnovat i nadále. Jak jsme psali v jednom z našich starších článků, polské studio nejspíše plánuje do roku 2021 vydat dva AAA tituly, což je porce, která vyžaduje spoustu úsilí i velký personál. A na to samozřejmě vedení nezapomíná.

Během prezentace finančních výsledků za předešlé období jsme se dozvěděli, že studio plánuje další expanzi. Na více než tří ticích kilometrech čtverečních má vyrůst nová kancelář, která bude sloužit jako centrum pro vývojáře i příslušníky internetového obchodu GOG.com. Celkově by se tak mělo otevřít 250 nových míst.

CD Projekt RED plánuje růst i přesto, že loňský rok nebyl z pohledu výdělků a obratu tak silný jako ten předchozí. V roce 2017 činil příjem 109,1 milionů eur, přičemž čistý zisk byl 47,1 milionů eur. Loni ale příjmy klesly na 85 milionů eur a zisk se zatavil na pouhých 25,6 milionech. Velkou měrou se pod tím podepsaly investice do vývoje.

„V minulém roce jsme výrazně navýšili náš kreativní potenciál, a to jak ve Varšavské, tak v Krakovské pobočce. Přidal se k nám také talentovaný tým z Wroclawi a Spokko, nově založené studio, které v tuto chvíli pracuje na dosud neoznámeném projektu pro mobilní zařízení,“ pochlubil se Adam Kiciński na meetingu.

Jsme tedy zvědaví, s čím CD Projekt RED v následujících letech přijde. Cyberpunk 2077 je jasný, práce na Gwentu též, otázkou však zůstává ona výše zmiňovaná druhá AAA hra. S největší pravděpodobností půjde o Zaklínače, i když to tvůrci ještě nepotvrdili. Ještě větší neznámá je však mobilní hra vyvíjená externím studiem. V tomto případě nejspíše půjde o doprovodnou aplikaci k Cyberpunku 2077, nebo tolik kýžený port Gwentu pro mobilní platformu.

A co si myslíte vy? Dočkáme se do roku 2021 opravdu dalšího Zaklínače společně s Cyberpunkem 2077? A co podle vás v Polsku kutí pro mobilní hráče? Neváhejte a napište nám svůj názor v diskuzi pod tímto článkem. Nebo zamiřte na naše sociální sítě a v komentářích se pochlubte s tím, co si o výše probíraném tématu myslíte.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tvůrci Zaklínače plánují velkou expanzi. Dočkáme se dalších skvělých her a pokračování?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.