„Uděláme Valve znovu skvělým,“ hlásá crowdfundingová kampaň a láká na Half-Life 3. Jde o podvod?

Fanoušci můžou už několik dní přispívat na to, aby jeden muž z Chile mohl z Valve opět udělat konkurenceschopné studio.

Half-Life 3

Half-Life 3 FOTO: www.wallsdesk.com

Poptávka po hrách od Valve je obrovská. Jejich tituly sbíraly neuvěřitelně vysoká hodnocení, ty největší kousky dodnes hrají miliony lidí po celém světě (Team Fortress 2, Counter-Strike: Global Offinsive, Dota 2) a na singleplayerové počiny jako je Half-Life 2 či Portal 2 všichni vzpomínají se slzou v oku. Zkrátka co dílo, to unikát. Proto je obrovská škoda, že se tito vývojáři poslední léta stáhli a místo tvorby nových her raději pracují na těch stávajících. Tento přístup chce ale změnit hrdina z Chile!

S fotkou v nízkém rozlišení a popiskem, ve kterém láká na podíly ve firmě a participaci na klíčových rozhodnutích, jež by mohla vést až k vytvoření Half-Life 3, Left 4 Dead 3 či Portal 3, spustil svoji kampaň na Indiegogo.com. A z každé jedné věty doslova sálá profesionalita a nadšení pro realizaci kýžených změn.

„Valve byla dříve skvělou herní společností starající se o vývoj excelentních her a povedeným projektem v podobě Steamu. Nyní ale úžasné hry nedělá (*ehm* *ehm* Artifact) a vytváří si obrázek firmy, která se zajímá jenom o peníze. Cílem je koupit podíl ve společnosti a získat tak možnost rozhodovat a měnit směr, kterým se tato skvělá společnost ubírá. Chci apelovat hlavně na modernizaci rozhraní Steamu a vývoj očekávaných pokračování vlajkových her,“ napsal Gonzalo Jorquera v příspěvku.

Docela odvážný krok, že? Chtít změnit chod společnosti a donutit Gabe Newella a jeho přisluhovače k vytvoření dalších příběhových zážitků, které nás v minulosti tolik fascinovaly. Bez peněz a pouze s touto spásnou myšlenkou. Jenže jeho plán má hned několik háčků.

První věc, která potencionálního zájemce o příspěvek odradí, je flexibilní cíl. To na Indiegogo.com znamená, že peníze, které startérovi této kampaně pošlete, už nikdy neuvidíte. A to ani v případě, že by nakonec neuspěla. Všechny poslané prostředky tak skončí v kapse Gonzala Jorquery, který je s největší pravděpodobností utopí v lahvi dobrého alkoholu či investováním do jiných radovánek.

Dalším problémem je samotná částka, kterou Gonzalo požaduje. Chtít 50 tisíc dolarů na to, aby odkoupil část společnosti, která ročně protočí miliardy dolarů? Člověk stojící za touto kampaní by určitě dobře pochodil, když odhadované příjmy z prodejů všech her z předminulého roku jsou odhadovány na astronomické 4,3 miliardy dolarů a cena samotné společnosti podle odhadů Forbesu činí zhruba 8 až 10 miliard dolarů. Co je oproti tomu 50 tisíc dolarů? Kapka v moři?

Třetím problémem je i samotný nákup akcií. Vyjít ven a hledat investory ve veřejném sektoru je v tuto chvíli pro Valve nevýhodné. Proč? Kromě zbytečné práce na výročních zprávách by jistě obrovský zájem nalákal i řadu nekvalifikovaných a skeptických podílníků, kteří by nedali šanci kontroverznějším pokusům o inovace v herním světě nebo na Steamu.

Pokud jste tedy na tuto kampaň narazili a nalákala vás tato skvělá nabídka, rozhodně neposílejte ani korunu. A vy, kteří jste ji ještě neviděli, klikněte na tento odkaz. Alespoň si zpříjemníte dnešní den.

img-responsive

Half-Life 3 | foto: darrengeers.deviantart.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: „Uděláme Valve znovu skvělým,“ hlásá crowdfundingová kampaň a láká na Half-Life 3. Jde o podvod?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.