Videa

Fotorealistická grafika vytvořená v Unreal Engine 4 (2:24) | video: YouTube

Podívejte se, jak budou vypadat hry v blízké budoucnosti

25.03.2019 000 20:00 – Novinky

0 komentářů
-jvo / GAMIFIQUE.cz

Hodnotilo čtenářů: 0

/5 hvězdiček

Moje hodnocení

Pro hodnocení se přihlaste

Sdílejte článek

Odhadnout, jakým směrem se bude ubírat budoucnost herního průmyslu, je velice těžké. Žánrové preference herního obecenstva se mění velice často, takže to, co dnes baví miliony lidí, může za několik týdnů nahradit úplně jiná revoluční myšlenka. O tom se ostatně mohl přesvědčit žánr MOBA, který byl ještě nedávno na absolutním vrcholu, a i když ho v dnešní době stále hraje velké množství hráčů, z trůnu ho sesadil battle royale. To samé by se dalo říct i o survival hrách typu Minecraft či Rust.

Nic není jisté, tedy až na jednu věc - technologický posun. Technologie se neustále vyvíjejí, vzniká řada udělátek zlehčujících každodenní život a výpočetní výkon počítačů neustále roste. To otevírá dosud nevídané možnosti řadě odvětví průmyslu a těžit z toho budou i hry. Ty v tuto chvíli musí počítat s omezením stávajících konzolí, ale také s nemalým počtem majitelů starších grafických karet a procesorů.

Abychom to zkrátili, na pořádnou revoluci si budeme muset počkat přinejmenším do vydání nové generace konzolí, které by bezesporu měly posunout limity opět o něco dál. I tak si ale už dnes můžeme pomalu udělat obrázek o tom, jak budou vypadat hry v nejbližší budoucnosti.

Postarala se o to společnost Quixel, jež se zaměřuje zejména na prodej fotorealistických textur a assetů nejvyšší kvality. A i když nejde o žádnou hratelnou ukázku, ale o pouhou animaci vytvořenou v Unreal Enginu 4, i tak si můžeme udělat dobrou představu o tom, co nás v nejbližších letech čeká.

Tvůrci do tohoto videa vložili spoustu času a úsilí, protože jen samotná příprava na Islandu zabrala jeden měsíc. Tam se zaměstnanci Quixelu věnovali skenování zdejší přírody a fotografování textur. Nakonec se vrátili s více než tisíci skeny, které následně zabudovaly do více než dvě minuty dlouhého videa.

Na tomto výtvoru je tedy vidět, že budoucnost fotorealistické grafiky ve hrách nemusí být hudbou vzdálené budoucnosti. Už teď jsme totiž svědky toho, že i z dosluhujících konzolí se dají vytáhnout neuvěřitelné scenérie. Stačí se podívat na poslední Uncharted, Forzu či Battlefield a zjistíme, že něčeho podobného bychom se mohli dočkat už za dva tři roky...

A jaký je váš názor? Myslíte si, že v blízké době budou hry vypadat podobně jako ve videu, nebo si na něco takového ještě nějakou dobu počkáme? A chtěli byste vůbec fotorealistické hry? Odpovědi na tyto otázky nám neváhejte napsat pod článkem v diskuzi, nebo zamiřte na naše sociální sítě a rozepište se v komentářích.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

DISKUZE: Podívejte se, jak budou vypadat hry v blízké budoucnosti

Vstupte do diskuze
reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.