Z prostého obchodu v konkurenci pro Steam. Epic Games Store chystá velké změny

Steamu se krom exkluzivních her nemohl Epic Games Store vyrovnat. Díky přidání nových funkcí by se to ale mohlo v dohledné době změnit.

Epic Games

Epic Games FOTO: Epic Games

Epic Games Store sice vyvolal zájem méduí, ale když vyšel, tak krom her nic jiného nenabízel. A oproti Steamu, pro něhož měl být hlavní konkurencí, tu chyběla velká řada funkcí od vyhledávání, recenzí, sociálních prvků či ukládání do cloudu. To by se ale mělo v nejbližší době změnit.

Epic Games totiž oznámili, že jejich herní obchod bude v nejbližší době bobtnat. Na stránce Trello.com tak můžeme vidět, co nás v nejbližší i vzdálené budoucnosti čeká. Do dubna přibude vyhledávání podle žánrů a tagů, vylepšený Offline mod či videa na stránkách obchodu. Ve stejný měsíc by mohl přijít na řadu i předělaný vzhled, je však možné, že původně avizovaný duben se v tomto případě nestihne.

V horizontu čtyřech až šesti měsíců pak vývojáři konečně chtějí přidat seznam přání, uživatelské recenze či cenově zvýhodněné balíčky. Zajímavou funkcí by pak mohlo být i počítání nahraných hodin, podpora modifikací či překrytí během hraní po stisknutí příslušné klávesy, tedy věci, které Steam nabízí už delší dobu. Za více jak půl roku pak přijdou na řadu achievementy, nákupní košík či tolik kýžené sociální funkce.

Na Epic Games je tedy vidět snaha, že chce svého úhlavního soka v podobě Steamu předběhnout. Ten má ale v tuto chvíli navrch téměř po všech stránkách. Otázkou tedy zůstává, jestli se i přes tuto snahu a zisk dalších exkluzivit podaří obchodu svrhnout dlouholetého lídra na trhu z vrcholu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Z prostého obchodu v konkurenci pro Steam. Epic Games Store chystá velké změny

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.