PUBG přišlo o svého "otce". PlayerUnknown se přesouvá k jinému projektu

Důležitá součást úspěchu PUBG už nebude součástí hlavního týmu. Přesouvá se totiž k jinému projektu.

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds FOTO: www.playbattlegrounds.com

Byl to Brendan Greene, který stál u zrodu battle royale žánru. Byl to on, kdo se podílel na tvorbě H1Z1, a byl to on, kdo pozvedl PUBG až do výšin. Nyní ale uzrál čas přesunout se od jeho nejznámějšího díla opět o kousek dál.

PlayerUnknown tedy opouští vývojový tým a odchází pracovat na doposud neoznámeném projektu. Zatím sice není jisté, o co přesně půjde, ale podle prohlášení, které sám Greene zveřejnil na svém twitterovém účtu, můžeme očekávat další multiplayerový titul či podporu pro PUBG.

„Online zážitky a světy nás dokážou spojovat tak, jak jsem o tom před 30 lety, kdy jsem poprvé usedl k počítači, snil. A tyto sny nás ženou dál ve vývoji PUBG Special Projects. Dostali jsme za úkol prozkoumávat, zkoušet a vytvářet nové technologie, nástroje a hratelnost. Ale pro mě to znamená mnohem více. Společně s týmem vývojářů a výzkumných pracovníků budeme hledat nové možnosti interakce a propojení herního průmyslu,“ stojí v přiloženém obrázku v příspěvku.

Ani otevření třinácti dalších pozic na stránkách PUBG.com nenapovídá ničemu jinému. Společnost v tuto chvíli hledá zejména herní vývojáře, PR manažera, technického ředitele či designéry. Na kompletní výpis se můžete podívat po kliknutí na tento odkaz.

Otázkou tedy zůstává, na čem tento tým bude pracovat. Tvorba zbrusu nové hry (případně pokračování) by nedávala moc velký smysl. V tuto chvíli jsou tak jedinou možností práce na PUBG Lite, bezplatné verzi PlayerUnknown's Battlegrounds, která nemá být tak náročná na hardware a zároveň chce nabídnout obsah odlišný od prémiového produktu. Na veřejné oznámení si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PUBG přišlo o svého "otce". PlayerUnknown se přesouvá k jinému projektu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.