Počítač jako skvělá herní platforma. Capcom si pochvaluje výsledky Monster Hunter World na PC

I přes pozdější vydání jsou v Capcomu s prodejními výsledky spokojeni.

Monster Hunter: World

Monster Hunter: World FOTO: Twinfinite

Monster Hunter World se povedl. Fanouškům se líbí, což jim vývojáři vrací i přidáváním bonusového obsahu zdarma. A daří se mu tak moc, že se do dnešních dní vyexpedovalo téměř 10 milionů kusů této hry. A na velké části těch prodaných mělo podíl PC.

To si podle Capcomu vedlo nadmíru dobře. A to až tak, že naprosto předčilo jejich očekávání a stalo se druhou nejsilnější platformou. Marketingový ředitel Antoine Molant k tomu řekl: „Nechci zabíhat do detailů, ale počítač byl pro Monster Hunter World druhou nejsilnější platformou. Proto je pro nás tak důležitý. (..)

Sice se snažíme o rozličná publika starat stejným způsobem, ale konzole byly tentokrát vedoucí platformou a PC se tak vydání dočkalo až později. A to očividně pomohlo, protože tento port dostal více času na svou vlastní propagaci, PR a marketing. Státy jako Německo či Rusko si vedly až nadmíru dobře. A to všechno dopomohlo k celkovému úspěchu v Evropě."

Capcomu se tak v tuto chvíli daří velice dobře. Resident Evil 2 Remake si během prvního týdne připsal na konto 3 miliony prodaných kopií a úspěch zaznamenal i nedávno vydaný Devil May Cry 5. Jeho přesné statistiky sice v tuto chvíli nejsou známé, ale udává se, že jen v Japonsku se během prvního dne prodalo téměř 120 tisíc kopií. A to už je poměrně slušné číslo.

Launch trailer k Monster Hunter World (1:09) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Počítač jako skvělá herní platforma. Capcom si pochvaluje výsledky Monster Hunter World na PC

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.