Počítač jako skvělá herní platforma. Capcom si pochvaluje výsledky Monster Hunter World na PC

I přes pozdější vydání jsou v Capcomu s prodejními výsledky spokojeni.

Monster Hunter: World

Monster Hunter: World FOTO: Twinfinite

Monster Hunter World se povedl. Fanouškům se líbí, což jim vývojáři vrací i přidáváním bonusového obsahu zdarma. A daří se mu tak moc, že se do dnešních dní vyexpedovalo téměř 10 milionů kusů této hry. A na velké části těch prodaných mělo podíl PC.

To si podle Capcomu vedlo nadmíru dobře. A to až tak, že naprosto předčilo jejich očekávání a stalo se druhou nejsilnější platformou. Marketingový ředitel Antoine Molant k tomu řekl: „Nechci zabíhat do detailů, ale počítač byl pro Monster Hunter World druhou nejsilnější platformou. Proto je pro nás tak důležitý. (..)

Sice se snažíme o rozličná publika starat stejným způsobem, ale konzole byly tentokrát vedoucí platformou a PC se tak vydání dočkalo až později. A to očividně pomohlo, protože tento port dostal více času na svou vlastní propagaci, PR a marketing. Státy jako Německo či Rusko si vedly až nadmíru dobře. A to všechno dopomohlo k celkovému úspěchu v Evropě."

Capcomu se tak v tuto chvíli daří velice dobře. Resident Evil 2 Remake si během prvního týdne připsal na konto 3 miliony prodaných kopií a úspěch zaznamenal i nedávno vydaný Devil May Cry 5. Jeho přesné statistiky sice v tuto chvíli nejsou známé, ale udává se, že jen v Japonsku se během prvního dne prodalo téměř 120 tisíc kopií. A to už je poměrně slušné číslo.

Launch trailer k Monster Hunter World (1:09) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Počítač jako skvělá herní platforma. Capcom si pochvaluje výsledky Monster Hunter World na PC

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.