Halo: The Master Chief Colletion míří i na PC. Kromě Microsoft Storu bude dostupný i na Steamu

Šuškalo se o tom už delší dobu, ať teď to ale Microsoft definitivně potvrdil. Halo: The Master Chief Collection si zahrajeme i na počítači!

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection FOTO: Microsoft

Už je to téměř pět let od doby, co edice s názvem The Master Chief Collection dorazila na tehdy ještě nové konzole Xbox One. Tehdy ale šlo o totální propadák. Ne snad kvůli kvalitě her, ale hlavně kvůli nestabilním serverům, které doslova znemožňovaly hraní multiplayeru.

To vše by naštěstí mělo být v nadcházející verzi pro počítače opraveno. Můžeme se tak těšit na šestici kousků nejen s hratelnou kampaní pro jednoho hráče, ale i s tehdy nefunkčním multiplayerem.

Ba co víc, údajně se můžeme těšit na dokonalé přizpůsobení pro počítače. Tvůrci to sice blíže nespecifikovali, ale dá se očekávat, že mají na mysli prvky jako je zaměřování a další úkony potřebné ke střelbě a ovládání hlavního hrdiny.

Datum vydání sice ještě neznáme, ale jistě víme dvě věci. Tou první je fakt, že kromě domácího Microsoft Storu zamíří Halo: The Master Chief Collection i na Steam. Druhou informací je pak pořadí, ve kterém jednotlivé kousky vyjdou. Jako první přijde na řadu Halo: Reach, následovat budou Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST a Halo 4. Hry tedy nepřijdou na trh najedenou, ale postupně.

Proč tomu tak bude? Tvůrci toto rozhodnutí vysvětlují tím, že chtějí každý jeden titul co nejvíce propracovat a vylepšit tak, aby nedošlo k podobným problémům jako při vydání na Xbox One. Hráči si tak sice budou muset po dohrání nějakou dobu počkat na další díl, alespoň však dostanou pravidelnou dávku zábavy a (doufejme) i co nejlépe vyladěného zážitku.

Trailer k Halo: The Master Chief Collection pro Xbox One (2:06) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Halo: The Master Chief Colletion míří i na PC. Kromě Microsoft Storu bude dostupný i na Steamu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.