Vydejme se do světa čar a kouzel společně s chystanou novinkou Harry Potter: Wizards Unite

Další AR hra z produkce vývojářů Pokémon GO.

Harry Potter: Wizards Unite

Harry Potter: Wizards Unite FOTO: www.9to5google.com

Niantic už oficiálně oznámili práce na Harry Potter: Wizards Unite, který se ponese ve stejném nádechu, jako herní fenomén Pokémon GO. Hra tak umožní hráčům pomocí svých mobilů vstoupit do dalšího zajímavého světa. Tentokrát to však bude svět čarodějů a čarodějnic.

To hlavní, co si o hře musíme říct, je to, že zde bude opět všudypřítomná rozšířená realita. Ta umožní hráčům volný pohyb a naprostou kooperaci s herní mechanikou. Budeme tak místo chytání pokémonů bojovat se smrtijedy a vlkodlaky? Ano, podle materiálu, který Niantic vpustil do světa, se bude jednat přesně o tohle.

Další zajímavostí je to, že hra by měla mít i základní příběh. V jádru tohoto děje se my, hráči, staneme členem skupiny, která pracuje na ochraně tajemství, které je spjaté s kouzlem. To zní docela zajímavě, zatím si ale neumíme představit, jak to bude fungovat v realitě. Oficiální popisek ale zní více než lákavě:

„Pohroma snesla se na svět kouzel. Pohroma, která způsobila, že se v mudlovském světě objevili čarovné artefakty, stvoření, lidé, a dokonce i vzpomínky. Čarodějové a čarodějnice z celého světa se proto musí spojit, aby tajemství pohromy odhalili a překonali nástrahy, která na ně ve světě mudlů čekají. Vraťte všechno tak, jak má být, a ochraňte tajemství před mudlovskýma očima.”

Rozhodně se můžeme těšit na jistá překvapení a novinky, které si pro nás Niantic připravil. Avšak spojení rozšířené reality a světa Harryho Pottera bude rozhodně už tak zajímavou věci, která se vyplatí sledovat. Můžeme se tak těšit na ulice měst plné čarodějů a kouzel, kteří se budou hnát pod kola aut za zajímavým dobrodružstvím? To bychom podle dostupných informací měli zjistit již tento rok. Kdy přesně se bohužel ještě neví.

Ukázka z Harry Potter: Wizards Unite (2:05) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vydejme se do světa čar a kouzel společně s chystanou novinkou Harry Potter: Wizards Unite

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.