Videa

Google láká na nadcházející GDC 2019 (0:37) | video: YouTube

Očekávání sílí. Jak bude vypadat budoucnost hraní v podání Googlu?

12.03.2019 000 21:24 – Novinky

0 komentářů
-jvo / GAMIFIQUE.cz

Hodnotilo čtenářů: 0

/5 hvězdiček

Moje hodnocení

Pro hodnocení se přihlaste

Sdílejte článek

Už dávno neplatí, že nejvýdělečnějším zábavním průmyslem je ten filmový. Hry jsou mnohonásobně rentabilnější a i přes velké procento nelegálně stažených kopií stále dokážou svým tvůrcům vydělat dostatek peněz na další fungování a rozvoj. Toho si všiml i Google a rozhodl se, že nebude otálet a přispěje i svou vlastní troškou.

Otázkou ale stále zůstává, o co půjde. A nenapovídá nám ani nové video, které má navnadit na nadcházející panel na GDC. Ten začne už 19. března a od 18:00 bude živě streamován na oficiálním YouTube kanálu Googlu. Už teď se tam můžete zajít podívat. Stačí kliknout na tento odkaz, který vás přenese rovnou na zmiňované video.

Zpět ale k palčivé otázce. Co pro nás vůbec softwarový gigant chystá? Mluví se o dvou věcech - streamovací platformě a herní konzoli. Prvně jmenovaná už má za sebou úvodní veřejné testy z minulého roku, během nichž si mohli vybraní šťastlivci v prohlížeči zahrát Assassin's Creed Odyssey. Dá se tedy předpokládat, že budoucnost hraní nezávislého na platformě i hardwaru bude tím, o čem se za týden dozvíme víc.

Druhá možnost je poněkud divočejší, ale rozhodně ne nereálná. Už delší dobu se totiž mluví o tom, že by chtěl Google vyzvat dvojici Sony - Microsoft a přivést na trh vlastní herní konzoli. Na to ostatně poukazuje i render ovladače postaveného na technickém výkresu z patentu.

Neradi bychom se ale v tuto chvíli pouštěli do hlubších spekulací. Do představení totiž zbývá pouhý týden, což je doba, kterou se rozhodně vyplatí počkat. A ať už půjde o streamovací platformu, nebo rovnou o velkou domácí konzoli, rozhodně se máme na co těšit.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

DISKUZE: Očekávání sílí. Jak bude vypadat budoucnost hraní v podání Googlu?

Vstupte do diskuze
reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.