Ráj pro podvodníky? Tvůrci Apex Legends už zabanovali více než 350 tisíc účtů

Obrovská hráčská základna s sebou nese i velká rizika. A jedno z nich se v Respawn Entertainment snaží aktivně řešit.

Apex Legends

Apex Legends FOTO: Origin

Apex Legends je trhák. Během krátké chvíle dokázal posbírat 50 milionů hráčů, kteří si tento titul vyzkoušeli, a zaujal také fanoušky na YouTube a Twitchi. Jenže každá mince má dvě strany, a vývojáři se nyní na Redditu pochlubili právě s tou druhou ne tolik lichotivou stranou.

Jay Frechette, komunitní manažer Respawn Entertainment, totiž sdělil, že od vydání už zabanovali více než 355 tisíc účtů za cheatování. Zároveň také dodal, že proti tomuto problému budou dále odhodlaně bojovat.

„Služba (Easy-Anti-Cheat) funguje, ale v boji proti cheaterům se musíme dále přizpůsobovat a být neustále v pozoru. Cheatování bereme velice vážně, protože chceme, aby byl Apex Legends férový pro všechny hráče,“ napsal Frechette v příspěvku na Redditu.

Poté uvedl, že tohoto cíle chtějí dosáhnout s pomocí expertů nejen uvnitř EA, ale i těmi mimo jejich firmu. Výraznou měrou přispěje i rozšířený tým, jenž se bude věnovat výhradně tomuto problému. A v neposlední řadě můžou pomoct i sami hráči, protože systém nahlašování byl přepracován a tikety jimi podanéi tak půjdou přímo do Easy-Anti-Cheatu.

Bude to těžký boj, ale s nekalými praktikami některých hráčů se bude muset Respawn Entertainment vypořádat. Ostatně jako každá větší multiplayerová hra či free-to-play titul. A my budeme držet palce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ráj pro podvodníky? Tvůrci Apex Legends už zabanovali více než 350 tisíc účtů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.