Ubisoft je opět svobodný. Vivendi se zbavilo svého podílu v této společnosti

Převzetí Ubisoftu se Vivendi nezdařilo, i tak šlo o povedený obchod.

Assassin's Creed III Remastered

Assassin's Creed III Remastered FOTO: www.pureplaystation.com

Není tomu tak dlouho, co se z řad Ubisoftu ozývaly nářky, že se konglomerát založený už v roce 1853 Napoleonem III. snaží převzít otěže nad jejich společností. Začalo masivní vykupování akcií, aby se zabránilo "ztrátě kreativity v jejich hrách" a postupem času došlo i k ústupku firmy Vivendi. Ta následně po několika měsících ohlásila, že už nemá v držení žádný podíl.

„Vivendi už nevlastní žádný podíl v Ubisotu a po následujících pět let se od dalších pokusů o jejich zpětné odkoupení zdrží. (..) Společnost, která nyní vlastní Gameloft, globálního lídra na poli mobilních her, ale chce pokračovat v posilování své pozice ve videoherním sektoru,“ sdělili zástupci konglomerátu v prohlášení.

I když se pokus o převzetí jednoho z největších herních vydavatelů nezdařil, i tak si může Arnaud de Puyfontaine a další vysocí představitelé mnout ruce. Na prodeji totiž vydělali 1,2 miliard eur, přičemž prodejní cena všech akcií činila 2 miliardy eur.

V dobách pro Ubisoft nejhrůznějších vlastnilo Vivendi zhruba 27,3% podíl, v nedávné době pak bylo v jejich držení posledních 5,9 procent.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ubisoft je opět svobodný. Vivendi se zbavilo svého podílu v této společnosti

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.