FIFA 19 chystá eSportový turnaj, v němž budou soupeřit národní týmy

Klání reprezentačních celků na úrovni eSportové ligy se už pomalu blíží.

FIFA 19

FIFA 19 FOTO: Origin

Psali jsme to už tisíckrát, ale napíšeme to znovu. Esport roste, vydělává a láká čím dál více hráčů i fanoušků. "Na vině" jsou zejména odměny za výhru v turnaji, které se mnohdy pohybují v astronomických výšinách. Dnes už tedy není nic výjimečného, že tým, který zvítězí na akci druhého či třetího sledu, si domů přiveze dostatek financí na několik let dopředu. I proto je logické, že si chce i EA z tohoto koláče ukousnout ještě větší část a oznamuje tak novou sérii.

Ta nese název eNations Cup a jak už samotné jméno napovídá, půjde o klání národních celků. Těch se v každém z celkově třech turnajů utká 16, přičemž jeden tým budou mít na starost hned dva hráči. Zatím ale není jisté, která družstva se těchto klání zúčastní, dá se ale očekávat, že světová špička v podobě Francie, Brazílie, Německa či Španělska rozhodně nebude chybět. A my jsme hodně zvědaví, koho nakonec pořadatelé vyberou, protože už samotná cesta na závěrečnou akci nebude vůbec jednoduchá.

Podle dostupných informací totiž všech 16 fotbalových asociací, kterých se tento turnaj bude týkat, bude moct svoje hráče reprezentanty vybrat sama. Očekává se tedy uspořádání národní kvalifikace, z níž následně vykrystalizuje dvojice, která se za svoji zemi bude ve FIFA 19 bít.

To zní skvěle, že? To samé si myslí i samotné asociace, které podle Luise Vincenteho tuto možnost vítají s otevřenou náručí: „Zapojení asociací do tohoto projektu je velkým krokem vpřed nejen pro FIFU, ale i elektronický fotbal celkově. (...) Po úspěšném uvedení světového šampionátu FIFA eClub jsme hledali další možnosti, jak integrovat další reprezentační zápasy do našeho "eFotbalového" portfolia a zvolili jsme tak tuto možnost.“

Jaká bude finanční odměna ale zatím zůstává tajemstvím. Na odhalení tohoto čísla ovšem nebudeme muset čekat tak dlouho, protože FIFA eNations Cup se bude konat už 13. až 14. dubna.

Témata: FIFA 19 | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: FIFA 19 chystá eSportový turnaj, v němž budou soupeřit národní týmy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.