A přece se prodává! Anthem ovládl statistiky prodejnosti krabicovek ve Velké Británii

Nepříliš povedený start se zřejmě výrazně podepíše pod celkovou prodejností tohoto kousku, na některých trzích to ale nejspíše nebude mít takový vliv.

Anthem

Anthem FOTO: Origin

Očekávané se stalo skutečností. Anthem v recenzích zatím propadá a nelíbí se jak fanouškům, tak kritikům. Podle serveru Metacritic.com se odborná hodnocení zastavila na čísle 60 u PC verze, u fanoušků si pak vedla ještě o něco hůř. Více než dva tisíce fanoušků totiž titulu udělily nelichotivých 4,2 bodů. A to je na hru od tak populárního studia opravdu málo. Zatím se tedy zdá, že avizovaných šest milionů kopií, které očekává vydavatel, se během prvního čtvrtletí prodat nepodaří.

Nejnovější statistiky prodejnosti britského trhu ale tvrdí něco jiného. Tam totiž Anthem opanoval žebříčky krabicovek, kde přeskočil i nečekaný prodejní trhák v podobě Far Cry New Dawn. Podle dostupných informací se o největší podíl postarali PS4 hráči, kteří si ukousli 54 procent z tohoto koláče. Dalších 40 procent potom uzmuli majitelé Xbox One, přičemž na PC vládla spíše digitální verze.

Pro EA se tak jedná o dílčí úspěch. Teď je ale potřeba doufat, že něčeho podobného dosáhnou i v globálním měřítku. Pokud ne, mohlo by to mít pro BioWare fatální následky...

Celý žebříček prodejnosti pro minulý týden

1 - Anthem

2 - Far Cry: New Dawn

3 - FIFA 19

4 - Red Dead Redemption 2

5 - Metro: Exodus

6 - Forza Horizon 4

7 - New Super Mario Bros U Deluxe

8 - Mario Kart 8: Deluxe

9 - Call of Duty: Black Ops 4

10 - Super Smash Bros Ultimate

Témata: Anthem | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: A přece se prodává! Anthem ovládl statistiky prodejnosti krabicovek ve Velké Británii

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.