Odhalení nového Xboxu se blíží. Dočkáme se už na letošní E3

Podle posledních informací se odhalení nejnovějšího Xboxu dočkáme už na letošní E3.

Xbox One

Xbox One FOTO: Microsoft

Technologie jsou každým rokem dokonalejší, výkon počítačů roste, ale konzole stojí na jednom místě. Stávající generace je tu s námi totiž už šestým rokem a i když obě vedoucí společnosti vydali vylepšené verze, na výkonnější počítače už začínají pomalu ztrácet. Hřebíčkem do rakve by mohla být nová technologie zvaná ray tracing, kterou samozřejmě stávající mašiny s přihlédnutím na jejich věk nepodporují. Oznámení nových strojů ze strany Microsoftu bychom se ale měli dočkat už brzy.

"Dokazují to" nové informace získané z francouzského serveru Jeux Video, kde jsou konzole s kódovým označením Lockhart a Anaconda zmiňovány v souvislosti s výstavou v Los Angeles. Nejdůležitějším sdělením je ale předpokládaná podoba HW vybavení nových Xboxů. U levnějšího "Lockhart" bychom se měli dočkat osmijádrového procesoru s 16 vlákny, přičemž se očekává, že půjde kousek vyráběný nejnovější 7nm technologií Zen 2. Ostatně celá sestava by měla stát na hardwaru od AMD, takže můžeme očekávat grafický čip NAVI s výkonem srovnatelným s PS4 Pro, 12 GB GDDR6 paměti a rychlého 1TB NVMe disku. Výkonnější "Anaconda" pak má přidat 4 GB paměti navrch a lepší grafickou kartu s 12+ teraflops.

I když se jedná o relativně novou zprávu, o žádné překvapení rozhodně nejde. Už loni totiž Microsoft na své konferenci řekl, že na nové generaci pracuje, a přidal i informaci o tom, že máme očekávat klasickou domácí konzoli a levnější streamovací zařízení. Softwarový gigant navíc díky Sony, která letošní veletrh vynechá, bude moct strhnout veškerou pozornost jen a jen na sebe. Společně s plejádou nových exkluzivit a odhlením streamovací platformy by tak mohlo opravdu jít o velkou show, o níž už před několika týdny mluvil šéf herní divize Microsoftu Phil Spencer.

„O nadcházející E3 jsme vedli interní diskuzi. 'Připravíme něco velkého, nebo raději ušetříme?' (...) A rozhodli jsme se, že to uděláme pořádně. Naše E3 konference tak bude větší jako nikdy. A za tuto příležitost jsem opravdu rád," svěřil se tehdy v rozhovoru pro Gamespot.com.

Letošní červen tedy bude opravdu zajímavý. A i kdybychom se nakonec kýženého oznámení nové konzole nedočkali, určitě se můžeme těšit na nálož dosud neoznámených her, o kterých v budoucnu ještě uslyšíme.

Témata: Xbox | Xbox One | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Odhalení nového Xboxu se blíží. Dočkáme se už na letošní E3

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.