The Last Guardian opět patří Sony

Z The Last Guardian se pomalu stává legenda podobná hře Starcraft: Nova nebo Lochnesské příšeře. Hra, která byla oznámena před šesti lety, se opět dostává do popředí.

The Last Guardian

The Last Guardian FOTO: Sony

Paradoxně za to nemohou ani trailery či nová videa ze hry, ani obrázky nebo screenshoty, ale obchodní značka, která Sony Computer Entertainment vypršela 15. ledna.

Sony, které si značku zaregistrovalo, muselo každý půl rok platnost prodloužit. To se dělo od srpna roku 2012 do začátku roku, pak ale studio o značku přišlo. 12. března ale nastal zlom a licence byla Sony opět udělena, což znamená, že vývojáři mají s dosud nevydanou hrou nadále plány.

The Last Guardian byl poprvé představen v roce 2009 pro PlayStation 3 a podle serveru Gamespot.com je možné, že za ztrátou obchodní značky může stát přerod titulu na novou verzi konzolí. Poslední informace, které se o hře objevily na sklonku roku, by tuto domněnku potvrzovaly, podobně jako rozšíření značky na počítačový herní software. Teoreticky se tak dá očekávat, že by se hra mohla objevit i na PC.

Vývojáři Fumito Ueda a Šuhej Jošida serveru už dříve potvrdili, že ztráta obchodní značky neznamená konec hry jako takové. Podle jejich slov vývoj nadále pokračuje, nic bližšího ale nesdělili. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: The Last Guardian opět patří Sony

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.