Neomezený cross play je tady! Přináší ho Rocket League ve své nové aktualizaci

Dlouho očekávané a několikrát odložené meziplatformní hraní je konečně venku.

Rocket League

Rocket League FOTO: gamespot.com

Sezóna je u konce a my se tak můžeme těšit ze startu jubilejní 10. sezóny. Na jejím začátku všichni hráči dostanou odměny na základě dosažených výsledků v kompetitivních zápasech. Za rank Bronze a vyšší jsou připravena kola s motivem tohoto ranku, Silveři a vyšší se pak mohou těšit hned na dvojici kol. To nejzajímavější ale samozřejmě dostanou Grand Championi, na něž tradičně čekají nejen výše zmíněné předměty, ale také titul pod jménem.

Jde samozřejmě o příjemné dárky, mnohem zajímavější je ale podpora cross platform skupin, na které hráči čekají už několik měsíců. Tato vychytávka funguje na bázi identifikačního čísla, které je přiděleno každému jednotlivci, a přes něj je následně možné vytvořit partu mezi hráči všech platforem. Nyní už tedy nezáleží na tom, jestli má jeden kamarád PS4 verzi, druhý hraje na Nintendu Switch a třetí na PC.

Jde o zásadní průlom, který by mohl rozbořit ledy i u dalších titulů. Jenže ne každý je natolik optimalizovaný, aby neznevýhodňoval hráče na jiných platformách. Chápeme, že u stříleček podobný přístup nejspíše nikdy fungovat nebude, ale u hry jako je Rocket League, kde stejně drtivá většina využívá ovladač, je takový krok logický.

Teď už tedy zbývá jenom doufat, že Psyonix konečně vylepší stabilitu svých serverů, na které se v posledních měsících snáší poměrně silná kritika. Poté bude tento kousek možná tím nejlepším, co může fanoušek aut a bláznivého sportu dostat.

Trailer k Rocket League (1:26) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Neomezený cross play je tady! Přináší ho Rocket League ve své nové aktualizaci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.