VR hra díky Apex Legends zaznamenala raketový nárůst zájmu

Titul s názvem Apex Construct zmátl tisíce fanoušků.

Apex Construct

Apex Construct FOTO: Steam

Ještě před pár týdny jsme o nové battle royale hře od Respawn Entertainment neměli ani potuchy, ta ale nyní patří mezi nejhranější tituly napříč celým průmyslem. Může za to zejména kombinace vyvážené hratelnosti a zasazení do kulis Titanfallu, která přilákala miliony hráčů. A zdá se, že z tohoto úspěchu neprofituje jen vydavatel a jeho tvůrci, ale i studio, které s touto sérií nemá žádnou spojitost.

V posledních dnech si totiž Fast Travel Games mnou ruce nad prodeji jejich kousku s názvem Apex Construct. Dobrodružná akční hra vytvořená exkluzivně pro virtuální realitu, kterou lze pořídit za zhruba 810 korun, ovšem není podobná s mnohem známějším Apex Legends téměř v ničem. Tedy pokud pomineme jméno, které tisíce hráčů zmátlo.

I to však stačilo k tomu, aby narostlo zhlédnutí stránky na Steamu v posledních dvou týdnech narostlo o neuvěřitelných 4 000 %. A to se logicky podepsalo i na prodejích. Podle serveru PCGamer.com zaznamenal tento titul v Číně větší prodeje během minulých dvou týdnů než za celý loňský rok dohromady. Přesná čísla bohužel nejsou dostupná, pohledem na počet recenzí na Steamu a web SteamDB.com ale můžeme vydedukovat, že o tržby v řádech milionů dolarů rozhodně nepůjde. A i kdyby se náhodou na tato čísla Apex Construct dokázal dostat, uživatelé si velmi rychle nesrovnalostí všimnou a hru vrátí.

Na tento postup jsou ostatně ve Fast Travel Games dobře připraveni, což dokazuje i příspěvek Andrease Juliussona, komunitního manažera společnosti, na Redditu, kde na tuto skutečnost sám upozorňuje: „Lidé jsou očividně připraveni zaplatit 30 dolarů v domnění, že si kupují Apex Legends, a to i presto, že jde o free-to-play titul. Tyto prodané kusy budou s největší pravděpodobností vráceny, ale naše statistiky v tuto chvíli vypadají velice dobře."

Možná teď nad touto novinkou mávnete rukou a s úsměvem na rtech začnete hledat další obsah na našem webu, ale vězte, že vývojářům přinesl i řadu nepříjemných problémů. Zklamaní hráči totiž v domnění, že byli podvedeni, začali přidávat negativní recenze. O ty by se ale po domluvě s komunitním oddělením měl Steam postarat a napravit tak tuto křivdu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: VR hra díky Apex Legends zaznamenala raketový nárůst zájmu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.