Oficiální ukončení výroby Playstationu Vita již brzy

Tak tedy sbohem, příteli!

PS Vita

PS Vita FOTO: GAMIFIQUE.cz

Jak už je v dnešní době zvykem, pokud klesne poptávka po produktech, končí tím i nabídka. A jeden z případů je i konzole PlayStation Vita, jejíž výroba podle oficiálních stránek Sony skončí už brzy. Důvodem je jak nízká poptávka hráčů, tak i plány společnosti, které v budoucnu s tímto kouskem nepočítají.

PS Vita se poprvé objevila v Japonsku v roce 2011. Její start doprovodily exkluzivity v podobě Uncharted: Golden Abyss, Persona 4 Golden, Wipeout 2048 a mnoho dalších.  Další rok se dostala na trh i v Evropě. Přesto všechno se však Vita nevryla hráčům pod kůži, a tak končí na 16 milionech prodaných kusech. I to však stačí na 20. místo v žebříčku nejprodávanějších konzolí všechno dob.

Po osmi letech od prvotního vydání nám tedy nezbývá než poděkovat za stovky hodin skvělé zábavy a doufat, že Sony v příštích letech přivede na svět další skvělý kousek železa. A to nejen v podobě velké domácí konzole, ale i handheldu, který na trhu tak chybí.

Trailer na PS Vita (3:50) | zdroj: YouTube

Témata: PS Vita | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Oficiální ukončení výroby Playstationu Vita již brzy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.