2018 jako rok Minecraftu? Populární stavitelský titul překonal další velký milník

Loňský rok byl pro mobilní Minecraft tím nejsilnějším od samotného vydání.

Minecraft

Minecraft FOTO: Reprofoto YouTube

Poslední léta patří žánru battle royale. Tituly jako Apex Legends, PUBG či Fortnite dnes okupují žebříčky hratelnosti a nezdá se, že by je někdo měl v nejbližší době strhnout dolů. Ještě nedávno byl podobnou senzací Minecraft, po němž dnes podle mnohých neštěkne ani pes. To je ale šeredný omyl!

Stavitelská hra od studia Mojang, které bylo v roce 2014 odkoupeno Microsoftem za 2,5 miliardy dolarů, si totiž vede nadmíru dobře. Port pro mobilní platformy, jenž je dostupný na systémech iOS a Android, totiž v minulém roce zaznamenal tržby v hodnotě 110 milionů dolarů. To je o 7 procent více než v doposud nejsilnějším roce 2017.

Už první čtvrtletí předznamenalo, že by mohlo jít o opravdu silné období. Během tří měsíců totiž Microsoft zaznamenal prodeje v hodnotě 30 milionů amerických dolarů, což je v porovnání s výše zmiňovaným rokem 2018 nárůst o neuvěřitelných 22 procent. Největšími konzumenty se pak se 48% podílem staly Spojené státy americké.

Je neuvěřitelné vidět, že i hra s tak bohatou historií může být stále konkurenceschopná. Otázkou ale zůstává, jak dlouho ještě softwarový gigant dokáže udržet krok s rostoucí nabídkou alternativních titulů i měnícími se preferencemi hráčského publika.

Témata: Minecraft | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 2018 jako rok Minecraftu? Populární stavitelský titul překonal další velký milník

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

20.07.2019 20:43 Když vyšlo najevo, že Netflix připravuje ve spolupráci s Andrzejem Sapkowským seriálovou adaptaci…

Zaklínač 3 nyní vypadá ještě lépe!

18.07.2019 20:46 Je to až k nevíře, ale Zaklínač 3 nedávno oslavil čtyři roky od vydání. Ani tak dlouhá doba a…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.