2018 jako rok Minecraftu? Populární stavitelský titul překonal další velký milník

Loňský rok byl pro mobilní Minecraft tím nejsilnějším od samotného vydání.

Minecraft

Minecraft FOTO: Reprofoto YouTube

Poslední léta patří žánru battle royale. Tituly jako Apex Legends, PUBG či Fortnite dnes okupují žebříčky hratelnosti a nezdá se, že by je někdo měl v nejbližší době strhnout dolů. Ještě nedávno byl podobnou senzací Minecraft, po němž dnes podle mnohých neštěkne ani pes. To je ale šeredný omyl!

Stavitelská hra od studia Mojang, které bylo v roce 2014 odkoupeno Microsoftem za 2,5 miliardy dolarů, si totiž vede nadmíru dobře. Port pro mobilní platformy, jenž je dostupný na systémech iOS a Android, totiž v minulém roce zaznamenal tržby v hodnotě 110 milionů dolarů. To je o 7 procent více než v doposud nejsilnějším roce 2017.

Už první čtvrtletí předznamenalo, že by mohlo jít o opravdu silné období. Během tří měsíců totiž Microsoft zaznamenal prodeje v hodnotě 30 milionů amerických dolarů, což je v porovnání s výše zmiňovaným rokem 2018 nárůst o neuvěřitelných 22 procent. Největšími konzumenty se pak se 48% podílem staly Spojené státy americké.

Je neuvěřitelné vidět, že i hra s tak bohatou historií může být stále konkurenceschopná. Otázkou ale zůstává, jak dlouho ještě softwarový gigant dokáže udržet krok s rostoucí nabídkou alternativních titulů i měnícími se preferencemi hráčského publika.

Témata: Minecraft | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 2018 jako rok Minecraftu? Populární stavitelský titul překonal další velký milník

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.