Čína uznala profesionální eSportové hráče jako oficiální zaměstnání

Esport pomalu boří všechny bariéry a stává se oficiálním zaměstnáním. Tedy alespoň v Číně.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: ESL

Zdá se, že Asie bude kolébkou zajímavých inovací ze světa eSportu. Tamní hráči (zejména ti z Jižní Korei) dobývají svět na řadě turnajů, Hong Kong se může pyšnit moderní stánkem pro trénink elektronických sportovců a Čína zase dvojicí zaměstnání spojených s touto činností.

Nedávno totiž Čínské ministerstvo pro lidské zdroje a sociální bezpečnost oznámilo, že na svůj seznam přidává 15 nových profesí. A mezi nimi můžeme najít i eSportového operátora a eSportového profesionála. Poslední jmenovanou pozici asi nemusíme nikomu představovat, ta první ale může být pro některé jedince matoucí. Kdo to tedy je? Podle oficiálního vyjádření jde o člověka, který produkuje obsah spojený s elektronickým sportem, organizuje herní turnaje a události, případně zvyšuje "komerční hodnotu" eSportu skrze propagaci a marketing.

Sice si myslíme, že mezi mladou a střední generací existuje už jen málo lidí, kteří si myslí, že vrcholovým hraním her se nedá uživit, i přesto se jedná o zajímavý krok vpřed. Podle našeho názoru to ale nebude mít žádný vliv na vytváření nových pracovních míst a cyklus tedy bude stejný jako doposud. A i kdyby se mezi talentované a tvrdě trénující jedince dostal někdo nepovolaný, udělali by z něj ostatní účastníci turnajů a kvalifikací krátký proces a exemplární případ pro všechny, kdo by chtěli následovat podobnou cestu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čína uznala profesionální eSportové hráče jako oficiální zaměstnání

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

20.07.2019 20:43 Když vyšlo najevo, že Netflix připravuje ve spolupráci s Andrzejem Sapkowským seriálovou adaptaci…

Zaklínač 3 nyní vypadá ještě lépe!

18.07.2019 20:46 Je to až k nevíře, ale Zaklínač 3 nedávno oslavil čtyři roky od vydání. Ani tak dlouhá doba a…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.