Čína uznala profesionální eSportové hráče jako oficiální zaměstnání

Esport pomalu boří všechny bariéry a stává se oficiálním zaměstnáním. Tedy alespoň v Číně.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: ESL

Zdá se, že Asie bude kolébkou zajímavých inovací ze světa eSportu. Tamní hráči (zejména ti z Jižní Korei) dobývají svět na řadě turnajů, Hong Kong se může pyšnit moderní stánkem pro trénink elektronických sportovců a Čína zase dvojicí zaměstnání spojených s touto činností.

Nedávno totiž Čínské ministerstvo pro lidské zdroje a sociální bezpečnost oznámilo, že na svůj seznam přidává 15 nových profesí. A mezi nimi můžeme najít i eSportového operátora a eSportového profesionála. Poslední jmenovanou pozici asi nemusíme nikomu představovat, ta první ale může být pro některé jedince matoucí. Kdo to tedy je? Podle oficiálního vyjádření jde o člověka, který produkuje obsah spojený s elektronickým sportem, organizuje herní turnaje a události, případně zvyšuje "komerční hodnotu" eSportu skrze propagaci a marketing.

Sice si myslíme, že mezi mladou a střední generací existuje už jen málo lidí, kteří si myslí, že vrcholovým hraním her se nedá uživit, i přesto se jedná o zajímavý krok vpřed. Podle našeho názoru to ale nebude mít žádný vliv na vytváření nových pracovních míst a cyklus tedy bude stejný jako doposud. A i kdyby se mezi talentované a tvrdě trénující jedince dostal někdo nepovolaný, udělali by z něj ostatní účastníci turnajů a kvalifikací krátký proces a exemplární případ pro všechny, kdo by chtěli následovat podobnou cestu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čína uznala profesionální eSportové hráče jako oficiální zaměstnání

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.