Kingdom Come: Deliverance slaví narozeniny ve velkém stylu. Jeho vývojáři mění majitele a překonávají další milníky

Studio plné českých herních legend, ale i zahraničních šikulů, kupuje THQ Nordic.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance FOTO: YouTube

O tom, že je dnešní svět propojený, vám asi nemusíme říkat. A pokud tomu nevěříte, ukážeme vám to na příkladu. České studio Warhorse se rozhodlo, že využije služeb vydavatele a po dlouhém vybírání ukázalo prstem na Deep Silver. A jelikož v době vydání Kingdom Come: Deliverance byla tato společnost odkoupena firmou Koch Media, která v tuto chvíli spadá pod švédského giganta THQ Nordic, všemi strukturami se začala šířit zpráva o spokojenosti obou stran. A došlo to až tak daleko, že dnes nad ránem vývojáři sídlící v kancelářích v pražském Karlíně oznámili, že je právě mateřská společnost výše jmenovaného vydavatele odkoupila.

THQ Nordic novou akvizici do svého portfolia získala za 33,2 milionů eur, což je v přepočtu na naše peníze zhruba 860 milionů korun. Z malého začínajícího studia se tak během několika let stalo konkurenceschopné mezinárodní uskupení, což ostatně musí dělat radost všem jeho členům. Zvláště nadšený pak byl Martin Frývaldský.

„Začali jsme jako malý start-up s několika šikovnými zaměstnanci, kteří měli dostatek entuziasmu na to, aby se zapojili do této výzvy. Věříme, že podpora od THQ Nordic a Koch Media nám dá další impulz v naší misi, během které chceme přinášet našim zákazníkům skvělé hry a posouvat hranice herního průmyslu," řekl v prohlášení.

A stejně nadšený byl i jeho protějšek: „Úspěšná spolupráce během vývoje Kingdom Come: Deliverance velice pevně svázala naše společnosti. Proto věřím, že ještě větší provázanost společně se sdílením našich znalostí a zkušeností nám otevře nové úžasné možnosti," svěřil se kreativní ředitel Koch Media Dr. Klemens Kundratitz.

Není se čemu divit, že jsou obě strany nadmíru spokojené. Warhorse Studios totiž skrze sociální sítě oznámili, že Kingdom Come: Deliverance prodal 2 miliony kopií. Největší měrou se o to postarali počítačoví hráči, podstatnou část si ale ukouslo i PS4. Nejmenší podíl potom zaznamenal Xbox One. Skvělý je také výsledek přídavků, jichž se do dnešních dní prodalo už více než půl milionu.

THQ Nordic se tedy může těšit na velice silného partnera, který doplní jejich už tak nabité portfolio. Podle dostupných informací je totiž pod jejich hlavičkou vyvíjeno hned 77 her, přičemž 48 jich stále ještě nebylo oznámeno. A nyní už je jasné, že mezi touto plejádou titulů je i pokračování Kingdom Come: Deliverance.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Kingdom Come: Deliverance slaví narozeniny ve velkém stylu. Jeho vývojáři mění majitele a překonávají další milníky

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.