Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

Nový titul od tvůrců Titanfall je trhák. A stačil mu na to jediný týden.

Apex Legends

Apex Legends FOTO: Origin

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o tom, že se Apex Legends dostal na metu 10 milionů hráčů. A nyní přicházíme s další novinkou. Respawn Entertainment totiž oznámili, že tento titul překročil magickou hranici 25 milionů uživatelů na všech platformách. A podařilo se mu to mnohem dříve než Fortnitu, který na podobná čísla musel čekat tři měsíce.

Špatné navíc nejsou ani statistiky týkající se souběžně hrajících hráčů. Ty se v tuto chvíli drží kolem dvou milionů. To je o něco málo více, než mají v součtu dvě nejhranější hry na Steamu (Dota 2 a PlayerUnknown's Battlegrounds). Ty se totiž pohybují kolem jednoho milionu, většinu času pak mezi osmi sty až devíti sty tisíci.

Po tomto raketovém startu tak vyvstává zajímavá otázka - podaří se Apex Legends překonat dosud neporažený Fortnite? Těžko říct. Plány tvůrců, kteří hned při vydání oznámili, co všechno hráče čeká v následujících sezónách, by ale mohly pomoct komunitu udržet. Důležité ale bude, aby vývojáři později přidali hru ve dvojicích, a hlavně aby svůj titul zbytečně nepřehltili mikrotransakcemi.

200 milionů uživatelů se ale zatím zdá jako nepřekonatelná číslovka. I proto bude zajímavé sledovat, jak se to s Apex Legends a jeho vydavatelem bude vyvíjet v budoucnosti.

Launch trailer k Apex Legends (2:19) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  2. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

  3. Ubisoft nabízí hru zdarma k předobjednávce The Division 2. Můžete si vybrat ze třech titulů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.