Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

Nový titul od tvůrců Titanfall je trhák. A stačil mu na to jediný týden.

Apex Legends

Apex Legends FOTO: Origin

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o tom, že se Apex Legends dostal na metu 10 milionů hráčů. A nyní přicházíme s další novinkou. Respawn Entertainment totiž oznámili, že tento titul překročil magickou hranici 25 milionů uživatelů na všech platformách. A podařilo se mu to mnohem dříve než Fortnitu, který na podobná čísla musel čekat tři měsíce.

Špatné navíc nejsou ani statistiky týkající se souběžně hrajících hráčů. Ty se v tuto chvíli drží kolem dvou milionů. To je o něco málo více, než mají v součtu dvě nejhranější hry na Steamu (Dota 2 a PlayerUnknown's Battlegrounds). Ty se totiž pohybují kolem jednoho milionu, většinu času pak mezi osmi sty až devíti sty tisíci.

Po tomto raketovém startu tak vyvstává zajímavá otázka - podaří se Apex Legends překonat dosud neporažený Fortnite? Těžko říct. Plány tvůrců, kteří hned při vydání oznámili, co všechno hráče čeká v následujících sezónách, by ale mohly pomoct komunitu udržet. Důležité ale bude, aby vývojáři později přidali hru ve dvojicích, a hlavně aby svůj titul zbytečně nepřehltili mikrotransakcemi.

200 milionů uživatelů se ale zatím zdá jako nepřekonatelná číslovka. I proto bude zajímavé sledovat, jak se to s Apex Legends a jeho vydavatelem bude vyvíjet v budoucnosti.

Launch trailer k Apex Legends (2:19) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.