Vývojáři z rozpadlého Telltale Games zakládají nové studio. Čemu se budou věnovat?

Dočkáme se podobných titulů jako měla na svědomí rozpadlá společnost?

The Walking Dead

The Walking Dead FOTO: IGN

Rozpad Telltale Games byl pro fanoušky opravdu nenadálý. Na veřejnost totiž neprosakovaly žádné informace o tom, že by měla společnost jakékoliv problémy, zvlášť po oznámení týkajícího se přechodu na engine Unity a plánech do budoucna jak se zajetými značkami, tak se zbrusu novými tituly. A příslušníci tohoto studia, kterým se budeme dnes věnovat, se naštěstí tomuto rychlému propuštění vyhnuli.

Dennis Lenart a Nick Herman, bývalí kreativní ředitelé Telltalu, a Pierre Shorette totiž firmě zamávali šátečkem už v roce 2017 a společně s dalším odpadlíkem Michaelem Choungem se rozhodli založit zbrusu nové studio Adhoc Games. A v něm už nějakou dobu pracují na příběhové hře, která by měla s největší pravděpodobností připomínat spíše interaktivní film.

„Se streamovacími platformami v našich domovech a telefony v kapsách je bariéra mezi interakcí a člověkem dávno zbořena. Jako skupina lidí se specializací a zkušenostmi s interaktivním vyprávěním příběhů cítíme, že nyní je perfektní čas vytvořit studio, které se bude zaměřovat právě na tento obsah," svěřili se vývojáři v rozhovoru pro server Variety.

Zatím není vůbec jisté, o čem bude tento titul pojednávat a na jaké platformy se podívá, už teď ale můžeme říct, že nejspíše půjde o kousek se silným příběhem. Oba pisálci totiž mají na triku takové pecky jako je The Walking Dead: The Telltale Games Series či Tales from the Borderlands, takže se určitě máme na co těšit.

Trailer ke druhé epizodě finální série The Walking Dead od Telltale Games (1:00) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vývojáři z rozpadlého Telltale Games zakládají nové studio. Čemu se budou věnovat?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

14.08.2019 20:53 Vydání Blair Witch se nezadržitelně blíží, počet videí a trailerů tedy bude sílit. A jednoho z nich…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.