Vývojáři z rozpadlého Telltale Games zakládají nové studio. Čemu se budou věnovat?

Dočkáme se podobných titulů jako měla na svědomí rozpadlá společnost?

The Walking Dead

The Walking Dead FOTO: IGN

Rozpad Telltale Games byl pro fanoušky opravdu nenadálý. Na veřejnost totiž neprosakovaly žádné informace o tom, že by měla společnost jakékoliv problémy, zvlášť po oznámení týkajícího se přechodu na engine Unity a plánech do budoucna jak se zajetými značkami, tak se zbrusu novými tituly. A příslušníci tohoto studia, kterým se budeme dnes věnovat, se naštěstí tomuto rychlému propuštění vyhnuli.

Dennis Lenart a Nick Herman, bývalí kreativní ředitelé Telltalu, a Pierre Shorette totiž firmě zamávali šátečkem už v roce 2017 a společně s dalším odpadlíkem Michaelem Choungem se rozhodli založit zbrusu nové studio Adhoc Games. A v něm už nějakou dobu pracují na příběhové hře, která by měla s největší pravděpodobností připomínat spíše interaktivní film.

„Se streamovacími platformami v našich domovech a telefony v kapsách je bariéra mezi interakcí a člověkem dávno zbořena. Jako skupina lidí se specializací a zkušenostmi s interaktivním vyprávěním příběhů cítíme, že nyní je perfektní čas vytvořit studio, které se bude zaměřovat právě na tento obsah," svěřili se vývojáři v rozhovoru pro server Variety.

Zatím není vůbec jisté, o čem bude tento titul pojednávat a na jaké platformy se podívá, už teď ale můžeme říct, že nejspíše půjde o kousek se silným příběhem. Oba pisálci totiž mají na triku takové pecky jako je The Walking Dead: The Telltale Games Series či Tales from the Borderlands, takže se určitě máme na co těšit.

Trailer ke druhé epizodě finální série The Walking Dead od Telltale Games (1:00) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vývojáři z rozpadlého Telltale Games zakládají nové studio. Čemu se budou věnovat?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.