Apex Legends jako záchrana. Akcie EA po úspěchu nového battle royale titulu vzrostly na ceně

Propad cen akcií se podařilo zastavit až nečekaně vydanému battle royale kousku Apex Legends.

Apex Legends

Apex Legends FOTO: Origin

Pro EA byl loňský rok z pohledu akcií velice zajímavý. Ještě v polovině srpna se pohybovala jejich cena kolem 125 dolarů, poté ale následaval rapidní propad, který měl za následek pokles jejich hodnoty na nejnižší částku za poslední dva roky. V prosinci totiž byly k mání za necelých 75 dolarů. A i když v následujících týdnech klesající trend nepokračoval, v posledních dnech došlo k další krizi.

EA Dice totiž oznámili, že Battlefield 5 nedostál původním předpokladům, když místo 8,3 milionů kusů prodal jen 7,3 milionů kopií, a cena akcií opět letěla dolů. A tentokrát nešlo o žádný postupný sešup, ale o změnu v hodnotě téměř 14 dolarů za necelých 12 hodin. Naštěstí pro vydavatele a akcionáře ale přišel spasitel v podobě Apex Legends.

Ten si, jak jsme již informovali, během osmi hodin stáhl jeden milion hráčů, a nyní už se mu podařilo překročit hranici deseti milionů. To vše během 72 hodin od vydání, což je v porovnání s Fortnitem mnohem lepší výsledek. Trháku od Epic Games se totiž podařilo stejného čísla dosáhnout až za dva týdny.

Uvidíme, jestli si stejná čísla udrží i po několika týdnech, zatím to však vypadá velice optimisticky. A to nejen pro vydavatele, ale i akcionáře, kteří se mohou těšit z dalšího růstu. A to je čeká plodné období, během něhož EA očekává další miliony do firemní kasy. 22. února totiž vychází Anthem, kterému společnost předpovídá prodeje pohybující se kolem šesti milionů kusů během prvního měsíce.

Ohlasy na nadcházející RPG však nejsou zrovna pozitivní. Během uzavřené bety byly problémy se servery. Ty se před otevřením bran pro všechny hráče sice podařilo opravit, z tábora fanoušků a kritiků však zní, že jde o průměrné dílo s nudnou hratelností, kterou vyvažuje perfektní grafika. Jestli to je pravda ovšem  ukáže až finální produkt.

Launch trailer k Anthem (1:17) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Apex Legends jako záchrana. Akcie EA po úspěchu nového battle royale titulu vzrostly na ceně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.