Ceny Steam Awards 2018 získal Zaklínač 3 či Rainbow Six Siege. České hry na ocenění nedosáhly

Řada českých kousků byla v užší nominaci, na kýženou cenu ale žádný z nich nedosáhla.

Steam Awards 2018

Steam Awards 2018 FOTO: Steam

Při příležitosti Vánočního výprodeje jsme měli možnost hlasovat v anketě Steam Awards 2018, která byla rozdělena na několik kategorií. A jak tomu u platformy provozované společností Valve bývá, nešlo o žádná suchá odvětví typu "nejlepší audiovizuální zpracování" či "nejlepší hra tohoto žánru", ale o zajímavé ceny, které mohly získat i starší tituly. Pojďme si tedy společně projít všechny oceněné.

Z pětice kousků nominovaných na "Nesmrtelnou hru" vzešel jako vítěz vývojáři neustále opečovávaný a vylepšovaný Grand Theft Auto V. Ten dokázal porazit No Man's Sky, Path of Exile, Dota 2 či Stardew Valley. A vyhrál naprosto zaslouženě, neboť Rockstar Games do GTA V neustále přidává nový obsah, vylepšují jej aktualizacemi a fanoušci se jim za to náležitě odvděčili.

Cenu pro nejlepšího vývojáře obdržel CD Projekt RED, jehož výtvor opanoval i jednu z dalších kategorií. V konkurenci Far Cry 5, Dark Souls III, Subnautica a Shadow of the Tomb Raider uspěl Zaklínač 3 a po zásluze získal ocenění "Nejhezčí krajinky".

"Stroj roku" potom opanovalo čtyři roky staré překvapení s názvem Rocket League, jehož nedokázalo vyšachovat ani Space Engineers od českých tvůrců, stejně tak jako Euro Truck Simulator 2. A na stupínku vítězů nalezneme i Assassin's Creed Odyssey od Ubisoftu v kategorii "Nejzajímavější alternativní historie". Tento vydavatel se pak může těšit i z ceny "Nejlepší s přáteli", kterou mu zajistil Tom Calncy's Rainbow Six Siege.

Přeskočme teď od vedlejších kategorií a pojďme si říct, která dvojice ovládla hlasování o "VR hru roku" a "Nejlepší hru roku". První jmenovanou kategorii opanoval, pro nás trochu překvapivě, The Elder Scrolls V: Skyrim, který za sebou nechal nápaditý kousek pro virtuální realitu z českých luhů a hájů - Beat Saber. Pomyslnou korunu krále loňských her pak získalo PUBG, jež předčilo trojici RPG her i Hitmana 2.

S klidem v duši ale můžeme říct, že šlo o plodný rok. České hry se do loňského hlasování zapsaly nesmazatelným písmem, i když v žádném z případů nedosáhly na ocenění. I tak ale máme být na co pyšní. Pokud si chcete prohlédnout kompletní výsledky, klikněte na tento odkaz, který vás přenese na stránky Steamu. Tam naleznete kompletní rozpis, včetně vysvětlení jednotlivých kategorií a všech účastníků.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ceny Steam Awards 2018 získal Zaklínač 3 či Rainbow Six Siege. České hry na ocenění nedosáhly

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.