Zločin a trest: Tvůrci Mount & Blade II: Bannerlord ukazují, co nás bude stát naše neposlušnost

Mount & Blade II: Bannerlord by mohl být obrovským krokem kupředu v porovnání s minulými díly. Pokud tedy někdy vyjde...

Mount & Blade 2: Bannerlord

Mount & Blade 2: Bannerlord FOTO: Steam

Píše se 28. září 2012 a TaleWorlds Entertainment skrze krátký teaser oznamují pokračování věhlasné série Mount & Blade. Dnes je ale už únor roku 2019, tedy téměř 6,5 roku od oznámení a hotový titul je stále v nedohlednu. Je to škoda, protože "druhý díl" vypadá vskutku k světu, a to nejen z dosud zveřejněných videí, ale i informací, které tvůrci pravidelně vypouštějí do světa skrze vývojářské deníčky na Steamu. A jeden z nich vyšel právě teď a poodkryl nám další zajímavé prvky, na něž se můžeme těšit.

Pamatujete si na ten nedotažený a mnohdy až otravný systém trestání zločinů? Pokud ano a také vám vadil, tak nemusíte mít strach, další díl tento neduh nejspíše napraví. Namísto neustálého prohánění lordy a patrolami tak budeme mít tři úrovně zločinnosti - nízká, střední a závažná - podle které se bude odvíjet i následný trest.

Jak už jste asi ze samotného názvu pochopili, ta nejnižší se bude vztahovat na menší prohřešky a nebude mít na hráče takový dopad. Zato ta závažná už bude o něco horší. Po předvolání před soud v případě nezaplacení kauce tak budeme moct přijít o volný pohyb po území, městech a hradech, kam nás stráže nepustí. K tomu ale nejspíše bude potřeba notná dávka snahy a času, který věnujeme do rabování vesnic, mordování jejich občanů a přepadávání obchodních karavan.

Velice zajímavé by bylo, kdyby TaleWorlds Entertainment do hry zakomponovali i systém fyzických trestů. Provedením by to nejspíše vypadalo podobně jako námi nepříliš oblíbený způsob z předchozích dílů, ale přece jen vidět hlášky typu "poslali tě na pranýř", "dostal jsi 10 ran bičem a nyní se musíš zotavit" či "za krádeže ti zmrzačili ruku" by bylo mnohem lepší než neustále se opakující útěky a propouštění. O to větší šmrnc by pak systém dostal, kdybychom mohli být i popraveni, případně jiným způsobem znevýhodněni po zbytek hry. To by si pak každý svůj čin dvakrát rozmyslel a raději by se vydal legálnější cestou získávání peněz.

Nic takového ale s největší pravděpodobností očekávat nemůžeme. Tvůrci totiž sami napsali, že se z většiny trestů půjde vyplatit, přičemž další donucovací prostředky budou použity až po odmítnutí pokuty či při nedostatku peněz. I bez nich se z toho ovšem půjde lidově řečeno "vykecat". Stačí být vazalem dané frakce, mít vybudovanou reputaci a vládce pak nad námi přimhouří oko.

Uvidíme, jak to bude nakonec fungovat. Jestli půjde jen o identickou verzi trestů jako v posledních dílech, nebo kompletně přepracovaný systém ale zjistíme až po vydání, které, jak už jsme zmiňovali, ani po více než šesti letech od oznámení není v dohlednu…

Příběhový trailer k Mount & Blade II: Bannerlord (2:08) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zločin a trest: Tvůrci Mount & Blade II: Bannerlord ukazují, co nás bude stát naše neposlušnost

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  2. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

  3. Ubisoft nabízí hru zdarma k předobjednávce The Division 2. Můžete si vybrat ze třech titulů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.