Zločin a trest: Tvůrci Mount & Blade II: Bannerlord ukazují, co nás bude stát naše neposlušnost

Mount & Blade II: Bannerlord by mohl být obrovským krokem kupředu v porovnání s minulými díly. Pokud tedy někdy vyjde...

Mount & Blade 2: Bannerlord

Mount & Blade 2: Bannerlord FOTO: Steam

Píše se 28. září 2012 a TaleWorlds Entertainment skrze krátký teaser oznamují pokračování věhlasné série Mount & Blade. Dnes je ale už únor roku 2019, tedy téměř 6,5 roku od oznámení a hotový titul je stále v nedohlednu. Je to škoda, protože "druhý díl" vypadá vskutku k světu, a to nejen z dosud zveřejněných videí, ale i informací, které tvůrci pravidelně vypouštějí do světa skrze vývojářské deníčky na Steamu. A jeden z nich vyšel právě teď a poodkryl nám další zajímavé prvky, na něž se můžeme těšit.

Pamatujete si na ten nedotažený a mnohdy až otravný systém trestání zločinů? Pokud ano a také vám vadil, tak nemusíte mít strach, další díl tento neduh nejspíše napraví. Namísto neustálého prohánění lordy a patrolami tak budeme mít tři úrovně zločinnosti - nízká, střední a závažná - podle které se bude odvíjet i následný trest.

Jak už jste asi ze samotného názvu pochopili, ta nejnižší se bude vztahovat na menší prohřešky a nebude mít na hráče takový dopad. Zato ta závažná už bude o něco horší. Po předvolání před soud v případě nezaplacení kauce tak budeme moct přijít o volný pohyb po území, městech a hradech, kam nás stráže nepustí. K tomu ale nejspíše bude potřeba notná dávka snahy a času, který věnujeme do rabování vesnic, mordování jejich občanů a přepadávání obchodních karavan.

Velice zajímavé by bylo, kdyby TaleWorlds Entertainment do hry zakomponovali i systém fyzických trestů. Provedením by to nejspíše vypadalo podobně jako námi nepříliš oblíbený způsob z předchozích dílů, ale přece jen vidět hlášky typu "poslali tě na pranýř", "dostal jsi 10 ran bičem a nyní se musíš zotavit" či "za krádeže ti zmrzačili ruku" by bylo mnohem lepší než neustále se opakující útěky a propouštění. O to větší šmrnc by pak systém dostal, kdybychom mohli být i popraveni, případně jiným způsobem znevýhodněni po zbytek hry. To by si pak každý svůj čin dvakrát rozmyslel a raději by se vydal legálnější cestou získávání peněz.

Nic takového ale s největší pravděpodobností očekávat nemůžeme. Tvůrci totiž sami napsali, že se z většiny trestů půjde vyplatit, přičemž další donucovací prostředky budou použity až po odmítnutí pokuty či při nedostatku peněz. I bez nich se z toho ovšem půjde lidově řečeno "vykecat". Stačí být vazalem dané frakce, mít vybudovanou reputaci a vládce pak nad námi přimhouří oko.

Uvidíme, jak to bude nakonec fungovat. Jestli půjde jen o identickou verzi trestů jako v posledních dílech, nebo kompletně přepracovaný systém ale zjistíme až po vydání, které, jak už jsme zmiňovali, ani po více než šesti letech od oznámení není v dohlednu…

Příběhový trailer k Mount & Blade II: Bannerlord (2:08) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zločin a trest: Tvůrci Mount & Blade II: Bannerlord ukazují, co nás bude stát naše neposlušnost

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.