Battlefield V v prodejích nepropadl, v EA Dice s nimi ale nejsou spokojeni

EA Dice čekali o něco vyšší číslo, než kterého se nakonec dočkali.

Battlefield 5

Battlefield 5 FOTO: Origin

Perfektní grafika s podporou ray tracingu a kopu střílení pro všechny milovníky propracovaných FPS her. To všechno nabídnul loni vydaný Battlefield V, který si už před vydáním nezadělal na dobré prodejní výsledky. Fanouškům totiž vadila "přílišná rasová a genderová korektnost", na kterou ostatně Patrick Soderlund dost ostře zareagoval slovy: „Nelíbí se vám přítomnost žen v Battlefield V? Tak si ho nekupujte."

I kvůli špatné pověstí, která Electronic Arts poslední roky provází, i odložení data vydání, tak bylo zaděláno na pořádný průšvih. Tyto prognózy se ale nenaplnily a vývojáři se tak mohou těšit ze skvělého čísla - 7,3 milionů prodaných kopií. A možná to teď bude znít vzhledem k okolnostem provázejících vydání úsměvně, v EA však očekávali o něco větší zájem herní obce. Počítali totiž s 8,3 miliony prodanými kusy.

Vydavatel si ale klade velké cíle dál. Jejich nadcházející titul s názvem Anthem by prý podle jejich odhadů mohl do 31. března prodat šest milionů kopií, což s přihlédnutím na ohlasy z otevřené a VIP bety zní jako utopie. Ale kdo ví. Třeba se Anthem nakonec povede a překvapí jak fanoušky, tak i samotné vydavatele.

Trailer k Battlefieldu V (2:34) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Battlefield V v prodejích nepropadl, v EA Dice s nimi ale nejsou spokojeni

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.